Sivok: Kaybetmeyi sevmem

Sivok: Kaybetmeyi sevmem.20677
  • Giriş : 04.07.2008 / 10:08:00

"Topu kestikten sonra ileri vurmak yerine arkadan oyun kurmayı severim. Rakibe değil, topa karşı sertim. Yaptığım fauller yüzünden sadece iki kez, futbol hayatım boyunca da 6-7 kez kırmızı kart gördüm."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beşiktaş’ın İtalya’nın Udinese takımından transfer ettiği Çek futbolculardan Tomas Sivok, "Kaybetmeyi sevmem. Türkiye’de başarılı olacağım" dedi. Türk basınında ilk röportajını HÜRRİYET’e veren Sivok, Sparta Prag forması altında F.Bahçe’ye karşı iki kez mücadele ettiği için Türk futbolu hakkında bilgisi olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Kendimi övmeyi sevmem ama ben iyi bir futbolcuyum. Savunmada oynamayı seviyorum ve bu bölgede başarılı maçlar çıkarıyorum. Buna karşın Udinese’deyken hocam beni sağ kanatta, forvet arkasında ve hatta hücumda bile oynatmaya kalktı. Bu yüzden fazla verimli olamadım. Çek Milli Takım’daki hocam bana gerçek yerimde oynamam gerektiğini söyledi. Bu yüzden Sparta Prag’a kiralık olarak geri döndüm.

Beşiktaş’ı tercih etmemin sebebi, bana en kesin teklifi sunmalarıydı. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve yardımcısı Mutlu Topçu beni uzun süredir izliyor ve istiyordu.

Nobre ile iyi anlaşıyorum

Beşiktaş, Avrupa kupalarında sürekli oynayan bir takım. Bunu kendimi göstermek için iyi bir şans olarak görüyorum. Daha önce Sparta Prag forması altında F.Bahçe’ye karşı iki kez oynadım. Beşiktaş’a karşı genç takımda görev yaptım. Türkiye’de oynayan birçok futbolcuyu yakından tanıyorum. Nobre ile iyi anlaşıyorum. Onunla F.Bahçe-Sparta Prag maçlarında karşılıklı oynamıştık. Şimdi o maçların bir değerlendirmesini yapıyoruz.

Ben, Beşiktaş savunmasının en önemli parçalarından biri olmak istiyorum. Kaybetmeyi sevmeyen bir insanım. Topu kestikten sonra ileri vurmak yerine arkadan oyun kurmayı severim. Rakibe değil, topa karşı sertim. Yaptığım fauller yüzünden sadece iki kez, Futbol hayatım boyunca da 6-7 kez kırmızı kart gördüm.

İstanbul muhteşem şehir

Beşiktaş’ta umduğumdan daha fazlasını buldum. İşlerin bu kadar iyi gideceğini tahmin etmiyordum. İstanbul muhteşem bir şehir. İngilizce ve İtalyanca biliyorum. Bu yüzden takımdaki arkadaşlarımla iletişim kurmakta zorluk çekmiyorum. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam çok sempatik ve karizmatik biri. Çek Milli Takımı’nın Euro 2008 kadrosunda yer aldım ancak oynama fırsatı bulamadım. Türk Milli Takımı’na karşı 2-0 galipken 3-2 yenildiğimiz maç çok üzücüydü."

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious