Sivrisinek kovucu giysi üretiliyor

Sivrisinek kovucu giysi üretiliyor.14836
  • Giriş : 20.06.2009 / 11:40:00

Yaz aylarının kabusu sivrisinekleri kovucu özelliği bulunan giysi üretimine başlandığı bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Damat, Tween, D'S ve ADV markalarını bünyesinde barındıran Orka Group Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, mağaza açılışı nedeniyle geldiği Hatay'ın İskenderun ilçesinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini, teknolojiye yatırım yaptıklarını, bunun sonucunda da mağazalarını yeni ve farklı ürünlerle donattıklarını belirtti.

Orakçıoğlu, bir süre önce nanoteknoloji ile üretmeye başladıkları ''leke tutmayan'' gömlek ile satışlarının 3 katı artırdıklarını ifade ederek, ''Sinek kovan giyside de aynı başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum'' dedi.

Nanoteknoloji ile sadece leke tutmayan gömlek ve sivrisinek kovan giysiler değil, ütü problemi olmayan gömlek, serin tutan, doğal klima özelliği veren giysiler de ürettiklerini belirten Orakçıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bizim ürünlerimizi diğerlerinden farklı kılan, yaşamı kolaylaştıran kumaş özelliklerinin yanı sıra tasarımdaki ayrıcalıktır. Ürünlerimizde tasarım farklılığını ilk bakışta fark etmek mümkün.

Bir başka avantajımız ise kendimize ait üretim tesislerimizin olması. Ürünlerimizin tümünü ülkemizin emeği, iş gücü ile üretiyoruz. Bu çok önemli. Biz Uzak Doğu ürünlerini satan bir firma değiliz. Kendi kalitemizin ön planda olmasını çok önemsiyoruz.

Hem yurt içi hem yurt dışında 130 civarında satış noktamız var. Siz, her şeyi çok iyi yapabilirsiniz, ama satış noktalarınız yoksa, ürünleri kendi değerinde satma imkanınız kalmaz. Bu yıl hedefimiz satış noktasını 150'ye çıkarabilmek.''

''DÜNYA STARLARI''NIN TERCİHİ

Orakçıoğlu, krizin olumsuz etkilerine karşı hükümetin gösterdiği çabaya da dikkati çekerek, ''Yeni teşvikler önümüzdeki süreçte yatırım açısından çok iyi hazırlanmış bir paket, güzel bir çalışma. Ancak, şu anda eli taşın altında olan, her türlü yükümlülüklerini yerine getiren, işgücünü koruyan firmalara da az da olsa destek verilmesi, onlar açısından bir motivasyon olur'' dedi.

AB pazarında daralma olmasına rağmen geçtiğimiz ay Üsküp ve Kazakistan'ın Astana kentinde yeni mağazalar açtıklarını, önümüzdeki aylarda yine yurt dışında 3, yurt içinde de 12-13 mağazalarının hizmete gireceğini belirten Orakçıoğlu, öte yandan maliyetleri fazla olan 2-3 mağazayı da kapatmayı düşündüklerini ifade etti.

''Holywood starları''nın da mağazalarından alışveriş yapmaya başladıklarını belirten Orakçıoğlu, şunları söyledi:

''Byonce ve Nicole Kidman'ın da aralarında bulunduğu sanatçıların bizi tercih etmesi önemli gelişmelerdi. Dünya starlarının da bildiği bir marka olmak, hedeflerimizi daha da büyütüyor, bizi gururlandırıyor. Türkiye'de değişimin ve gelişimin öncüsü olarak bu işe başladık ve bu şekilde de devam edeceğiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*