Siyah-beyazlı takım 5 sene yaşlandı

Siyah-beyazlı takım 5 sene yaşlandı.12217
  • Giriş : 18.02.2009 / 09:26:00

Altıncı haftada Ertuğrul Sağlam yönetiminde sahaya çıkan Beşiktaş'ın yaş ortalaması, Denizli ile 24.6'dan 29.2'ye yükseldi. Siyah-beyazlı takım, 132 günde 5 sene yaşlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ertuğrul Sağlam'ın ayrılmasının ardından Mustafa Denizli ile yola devam eden, ara transfer döneminde Yusuf Şimşek ve Ernst gibi isimleri kadrosuna katan siyah-beyazlı takım, 4 buçuk aylık zaman diliminde 5 sene yaşlandı. Ligin 20. haftasında oynanan Trabzonspor maçında Beşiktaş'ın sahaya çıktığı ilk 11'in yaş ortalaması 29.2... Bu karşılaşmanın 132 gün öncesinde, yani 4 buçuk ay önce altıncı haftada oynanan Hacettepe maçı, Beşiktaş'taki büyük değişimi gözler önüne seriyor. Ertuğrul Sağlam'ın son karşılaşması olan Hacettepe maçında sahaya ilk 11'de çıkan oyuncuların yaş ortalaması 24.6... Denizli'nin genç oyunculara şans tanımadığı bilinen bir gerçek. Ertuğrul Sağlam ile geçen 6 haftada forma şansı bulan Aydın Karabulut, o haftadan sonra takımda yer alamadı; ikinci devrede kadroya bile giremedi. Sağlam zamanında üç maçta 90 dakika oynayan ve ligin başında yıldızı parlayan Serdar Özkan da Denizli ile sadece bir defa 90 dakikayı tamamlayabildi. Bu tablo değişimin baş mimarının Mustafa Denizli olduğunu gösteriyor. Olası başarısızlıkta kısa vadede düşünülen bu değişimin faturasının nasıl ödeneceği de merak konusu? (Serdar Özkan'ın doğum tarihi, 1 Ocak... Hacettepe maçının tarihinde yaşını doldurmamış olmasına rağmen, 2008'deki maçın hesaplamasında 21'e düşürmedik.)

Denizli döneminde takımın maç başına gol ortalamasında da düşüş yaşandı. Sağlam ile 1.83 olan gol ortalaması, şimdi 1.35... GOL ORTALAMASI DÜŞTÜ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*