Siyah duman çıkaran TÜPRAŞ'a ihtar

Siyah duman çıkaran TÜPRAŞ'a ihtar.9902
  • Giriş : 23.05.2008 / 21:22:00

TÜPRAŞ tesislerinin 19 Mayıs 2008 Pazartesi günü bacalarından çıkan dumanı tespit eden Aliağa Belediyesi TÜPRAŞ'a ihtar verilmesini kararlaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir'in Aliağa İlçesi'nde kurulu bulunan TÜPRAŞ tesislerinin 19 Mayıs 2008 Pazartesi günü bacalarından çıkan dumanı tespit eden Aliağa Belediyesi Çevre Denetim Ekiplerinin tuttuğu rapor ve fotoğraflar Belediye encümeni tarafından incelenerek TÜPRAŞ'a ihtar verilmesi kararlaştırıldı.

Salı günü saat 15:00'de Belediye Başkanı Tansu Kaya başkanlığında toplanan Belediye Encümeni; Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün konuyla ilgili tuttuğu tutanağı ve fotoğrafları inceledi.

Encümen kararında TÜPRAŞ A.Ş'nin hava ve çevre kirliliği yaratıp insan ve çevre sağlığını olumsuz etkilemesinden dolayı uyarılmasına, bu unsurları oluşturan kusurların ortadan kaldırılması için 15 gün süre verilmesine gerek duyulduğu belirtilerek; "İlçemiz sınırları içersinde faaliyet gösteren TÜPRAŞ A.Ş'ne yapılan denetim neticesinde fabrika bacalarından aşırı duman çıktığı, çevre ve görüntü kirliliği oluşturduğu, dumanın geniş bir alana yayıldığı, bu durum insan sıhhat ve selametini etkiliyebileceği tespit edilmiştir. Bu duruma sebep olan unsurların ortadan kaldırılması için 15 gün süre verilmesine, tekrarı halinde 42. Maddenin uygulanacağına oy birliği ile karar verilmiştir" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious