Siyahilere idrarlı çorba içirdiler

Siyahilere idrarlı çorba içirdiler.12657
  • Giriş : 01.03.2008 / 10:03:00
  • Güncelleme : 01.03.2008 / 10:09:12

Güney Afrika'da bir grup ırkçı öğrenci, siyahilere idrarlı çorba içirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Üniversite kampüsünde çekilen bu görüntüler dünyayı ayağa kaldırdı. Afrika'da, siyahi üniversite çalışanlarının üzerine işenen yemekleri yemeye zorlandığı şok görüntüler:

17 yıl önce "apartheid" adlı ırkçılığa dayalı bir sistemle yönetilen Güney Afrika'da, siyahi üniversite çalışanlarının üzerine işenen yemekleri yemeye zorlandığının ortaya çıkması ülkeyi ayağa kaldırdı.

Binlerce insanın sokaklara dökülmesine neden olan görüntülerin, beyazların çoğunlukta olduğu Free State Üniversitesi'nde çekildiği kaydedildi.

Dört beyaz erkek üniversite öğrencisinin, üniversite yurtlarında beyaz ve siyahi öğrencilerin birleştirilmesi planlarını protesto etmek için çektiği görüntülerde, ilk olarak gençlerden biri köpek maması içine sarımsak koyuyor.

Ardından da bir çorba içine tuvaletini yapıyor. Bir yurtta tuttukları biri erkek beş hademe bunları yemeye zorlanırken aralarından birinin kustuğu görülüyor. Video, "İşte buna entegrasyon" denir sözleriyle son buluyor.
Görüntüleri protesto eden yüzlerce kişi üniversite kampusunda yürüyüş düzenledi. Öğrencilerin gözaltına alındığını kaydeden üniversite rektörü, "Olaylardan dolayı çok üzgünüm" dedi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious