Siyam ikizleri hayatını kaybetti

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Antakya'da, yeni evli bir çiftin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen siyam ikizleri Adana'da müşahade altında tutuldukları hastanede hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antakya'nın Yayladağı ilçesine bağlı Sebenova köyünde iki yıl önce evlenen Yaşar Alagöz, eşi Gülşah'ın Antakya Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde 4 kilogram olarak dünyaya gelen yapışık ikiz kızları dün öğleden sonra Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edildi. Göğüslerinden ve karınlarından birbirine yapışık olan, her ikisinin de organları ayrı çalışan siyam ikizleri Balcalı Hastanesi Çocuk Cerrahisi Servisi'nde 6 saat kaldıktan sonra hayatını kaybetti.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erbuğ Keskin, tek kalbi bulunan bebeklerin birinin hastaneye ölü olarak geldiğini yapılan müdahaleye rağmen tek kalple yaşayan ikizlerden diğerinin de bir süre sonra hayatını kaybettiğini söyledi. Keskin, bu tür vakalarda tek organlı olunması durumunda organın çalışmamasının iki bebeği de olumsuz etkilediğini sözlerine ekledi.

Köyde tütüncülükle uğraşan Yaşar Alagöz (25) ise ilk kez baba olduğunu belirterek, eşinin gebeliği sürecinde birkaç kez doktora gittiğini ancak ikiz bebeklerinin dahi olacağını bilmediklerini aktardı. Kendilerine bu durumu haber vermeyen özel doktorları Nevide K.'yı suçlayan baba Alagöz, bebeklerin ölüm haberini sabah aldığını ve üzgün olduğunu söyledi. Siyam ikizlerinin cenazesi dedeleri Duran Alagöz tarafından Balcalı Hastanesi'nden alınacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious