Siyasetin duayenleri birarada!

Siyasetin duayenleri birarada!.35245
  • Giriş : 28.05.2009 / 21:19:00

Demirel, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Cindoruk, bakın neden birarada?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demirel, Köksal Toptan, Cemil Çiçek, Cindoruk, Yıldırım Akbulut, milletvekilleri ve çok sayıda eski siyasetçi katıldı. Törende aralarında Necmettin Karaduman, İsmet Sezgin, Yıldırım Akbulut, Mustafa Kalemli ve Hikmet Çetin'in de bulunduğu eski Meclis Başkanları da hazır bulundu. Türk Parlamenterler Birliği'nin 'Onur Belgesi' töreni, Türk siyasetinin önemli isimlerini biraraya getirdi.

Türk Parlamenterler Birliği'nin 33. kuruluş yıldönümünde, Meclis'te parlamenter olarak görev yapan ve en az 25 yıldır siyasette bulunan isimler ile eski Meclis Başkanlarına törenle 'Onur Belgesi' verildi. TBMM Tören Salonu'nda düzenlenen törene, Türk siyasetine damga vuran isimleri biraraya getirdi. Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Hasan Korkmazcan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen törene 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut, milletvekilleri ve çok sayıda eski siyasetçi katıldı. Törende aralarında Necmettin Karaduman, İsmet Sezgin, Yıldırım Akbulut, Mustafa Kalemli ve Hikmet Çetin'in de bulunduğu eski Meclis Başkanları da hazır bulundu.

Aralarında 9. Cumhurbaşkanı Demirel ve DP Genel Başkanı Cindoruk'un da bulunduğu eski siyasetçilerin Onur Belgeleri'ni TBMM Başkanı Toptan verdi. Demirel, Türk milletinin gururu ve her şeyi olan TBMM'ye mensup olmanın zevkini ve heyecanını hep birlikte yaşadıklarını belirterek, Türk Parlamenterler Birliği'nin kuruluş yıldönümünü kutladı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın belgesini ise CHP Genel Sekreteri Cevdet Selvi aldı. Eski Meclis Başkanları da ödüllerini Toptan'ın elinden aldı..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*