"Siyasette Ben de Varım" başladı

  • Giriş : 28.10.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 27.10.2008 / 23:56:59

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Siyasette Ben de Varım'' Hitabet Yarışmasının ilki Diyarbakır'da yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen ''Siyasette Ben de Varım'' Hitabet Yarışmasının ilki Diyarbakır'da yapıldı.

Diyarbakır İl Başkanlığı'nda yapılan ve jüri üyeliğini AK Parti MKYK üyesi Necla Hattapoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hatice Kübra Öztürk, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal, Gazeteci Tülay Kaynarca ve Sosyolog Mazhar Bağlı'nın yaptığı yarışmaya 15 kadın yarışmacı katıldı.

Yarışmaya katılan kadınlar ''Göç'', ''Aile İçi Şiddet'', ''Kadın ve İstihdam'', ''Küreselleşme'', ''Çevre ve Enerji Verimliliği'', ''Modernleşme ve Kadın'', ''Medeniyetler İttifakı'', ''İnsan Hakları'', ''Kadının Siyasi Katılımı ve Fırsat Eşitliği' konularında konuşma yaptı. Yarışmada birinciliği Arzu Agüloğlu, kazandı.

Yarışmanın ardından bir açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Hatice Kübra Öztürk, kadını siyasette daha görünür kılmak için böyle bir yarışma düzenlediklerini söyledi.

Hazırlanan projenin Başbakan Recep Tayip Erdoğan tarafından onaylandığını belirten Öztürk, ''Biz ilk olarak Diyarbakır il elemelerine başladık. Yetenekli bayanlarımız çok, ama keşfetmek gerekiyor. 81 il birincilerini belirleyip Ankara'da bir haftalık yoğunlaştırılmış eğitime tabi tutacağız. İl birincilerinin arasından Türkiye derecelerini belirleyeceğiz'' dedi.

Türkiye genelinde yapılacak yarışmalarda birinci olan kişiye 3 bin, ikinciye 2 bin, üçüncüye bin ve mansiyon ödülü kazanana da 500 YTL verilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*