Siyasette 'muhatap' polemiği büyüdü!

Siyasette 'muhatap' polemiği büyüdü!.11095
  • Giriş : 14.10.2008 / 20:12:00

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Başbakanın muhatabı, Başbakanlıkta ihale ve proje takipçiliği yapanlardır. Başbakanın muhatabı, yolsuzluk dişlileridir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Vural, Parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin grup toplantısında yaptığı eleştirilere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Muhatap almıyorum" yanıtı vermesi ile AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün'ün açıklamalarına tepki gösterdi.

Başbakan Erdoğan'ın, Türkiye'yi yönetmekteki zafiyeti ortaya çıktıkça hırçınlaştığını iddia eden Vural, "Başbakan Erdoğan'ın, 'muhatap almıyorum' ifadesi aslında hazin bir sondur" dedi. Bunun, milleti muhatap almayan bir zihniyetin tezahürü olduğunu ileri süren Vural, şöyle konuştu:

"Çiftçimize, 'Ananı da al git' diyen bir başbakanın muhatabı, MHP olamaz. Şehitlerimize 'Yan gelip yattılar, kelle' diyen bir başbakan, MHP'nin muhatabı olamaz. PKK ile ateşkesten medet uman biri, MHP'nin muhatabı olamaz. Millete güvenmeyip, Yasin El Kadı'ya güvenenlerin muhatabı, MHP olamaz. Barzani'ye ricacı olanların muhatabı MHP olamaz. İnanç hortumcularını koruyanların muhatabı, MHP olamaz. Terörist başına sayın diyen başbakanın muhatabı, MHP olamaz. Başörtüsünü istismar etmek yerine, çözüm yolu önerenleri, 'tuzak kurdular' deyip, çözmek istemeyenlerin muhatabı, MHP olamaz. Esnaf kepenk kapatırken, köylü toprağını ekemezken, vatandaş borcunu ödeyemezken, 'işler yolunda' diyen bir başbakanın muhatabı MHP olamaz. Milletini muhatap almayan hiçbir siyasetçi, MHP Genel Başkanı'nın muhatabı olamaz ve onu anlayamaz."

Vural, milletin, terörle mücadele edecek, yolsuzlukların hesabını soracak muhatap aradığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Başbakan Erdoğan, Büyük Ortadoğu Projesinin eşbaşkanıdır. Medeniyetler ittifakı eşbaşkanıdır. Artık onun muhatabı ABD Başkanı Bush, düğün şahidi Berlusconi, aile dostu Karamanlis'tir. En güvendiği kişi, Yasin El Kadı'dır. Kardeşi Barzani, sayını da o malum kişidir. Başbakanın muhatabı, Başbakanlıkta ihale ve proje takipçiliği yapanlardır. Başbakanın muhatabı, yolsuzluk dişlileridir. Başbakanın muhatabı, aydınlıktan kaçan fener kullananlardır."

Erdoğan'ı millete saygılı olmaya davet eden Vural, "Eğer Başbakan olarak millet muhatabın değilse, çek git" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Ergün'ün basın toplantısında, "Gavurdağı-Sivas hattını kendince savunmaya çalıştığını" iddia eden Vural, elindeki haritayı göstererek, "Sen, bu haritaların temsilcisi misin? Türkiye Cumhuriyeti'nde kurtarılmış bölge mi var? Bunu mu kabul ediyorsun" diye sordu.

"Sen, Türkiye'nin sınırlarını başka yerlerde gösteren haritaların sözcülüğünü yapıyorsun" diyen Vural, AKP'ye "Türkiye Cumhuriyeti Devletini üniter yapıdan çıkarıp, bir federasyon kurma projesinin peşinde misiniz?" sorusunu yöneltti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*