Siyasi rotamızın esası millete hizmettir

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Recep Tayyip Erdoğan, “AK Parti'nin siyasi rotasının esasının, millete hizmet ve Türkiye'nin aydınlık geleceğini tesis etmek olduğunu” belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan ayrıca “genç bir siyasi parti olmamıza rağmen, kendimizi yenilemeyi, geçen zamanların muhasebesini, kılı kırk yararcasına yapmayı, ulaştığımız hedeflerin yerine çok daha yüksek hedefler koymayı bir mecburiyet olarak görüyoruz” dedi.

Erdoğan, AKP TBMM Grup toplantısında yapacağı konuşma için, ”Seninleyiz her zaman, Recep Tayyip Erdoğan” sloganları altında kürsüye geldi.

Konuşmasında, partisinin 2. Büyük Olağan Kongresi'nin hafta sonunda gerçekleştiğini anımsatan Başbakan Erdoğan, AKP'nin, “kurulduğu günden bu yana, Türkiye'nin değişim iradesini yansıtan, milletin gelecek hedeflerine odaklanmış, ülke gerçeklerinin farkında olan, dinamik, toplumsal değerlere saygılı, çağdaş siyasetin adresi olduğunu” ifade etti.

Başbakan Erdoğan, “Şükürler olsun ki 2. Büyük Kongremizi de bize yakışan tavır, üslup ve coşkuyla gerçekleştirdik” diye konuştu. Erdoğan, şöyle devam etti:

“AK Parti'nin başkalarından farkı, Türk siyasetine taşıdığımız ciddiyet, insanımızın önüne koyduğumuz yeni ufuklar bir kere daha açıkça ortaya çıkmıştır. Bunu için katkıda bulunan, emeği geçen, katılımıyla kongremizi zenginleştiren herkese teşekkür ediyorum. Aynı vakar ve ciddiyetle Türkiye'ye hizmet etmeye bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğiz. Bizim siyasi rotamızın esası, millete hizmettir. Ülkemizin aydınlık geleceğini tesis etmektir. Bunun için genç bir siyasi parti olmamıza rağmen, kendimizi yenilemeyi, geçen zamanların muhasebesini, kılı kırk yararcasına yapmayı, ulaştığımız hedeflerin yerine çok daha yüksek hedefler koymayı bir mecburiyet olarak görüyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious