Siyasîler, Rahşan Ecevit'i yalnız bırakmadı

  • Giriş : 07.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit'in vefatının duyulmasının ardından, sabah saatlerinden itibaren çok sayıda vatandaş GATA önünde toplandı. Siyaset dünyası da zor gününde Rahşan Ecevit'i yalnız bırakmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ecevitler'in Oran'daki evini ziyaret eden çok sayıda kişi, başsağlığı dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, sivil plakalı bir otomobil ile taziye ziyaretinde bulunurken, Ecevitler'in Oran'daki evinde 10 dakika kaldı. Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, eski Başbakan Necmettin Erbakan, DYP lideri Mehmet Ağar, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, Meclis eski başkanları Hikmet Çetin ve Ömer İzgi, eski bakan Hikmet Uluğbay önce GATA'ya ardından Oran'daki eve başsağlığı ziyaretinde bulundu. Eski MGK Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç da Ecevit'e taziye ziyaretine geldi.

Aralarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bulunduğu bazı siyasetçiler, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'i parti genel merkezinde ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

Ecevit'in evinin girişine konulan taziye defterlerine siyasiler ve vatandaşlar duygularını yazdı. Çankaya Belediyesi tarafından oluşturulan ekipler, belediye araçları ile Ecevit'in evinin bulunduğu sokaktaki karı temizledi. Kar temizliğine, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın bizzat refakat ettiği gözlendi. Ecevit'in komşuları ise gazetecilere sık sık çay servisi yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious