'Siyasiler doğu üzerinde siyaset yapmasın'

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Van Ticaret Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)'ne seslenerek, Doğu ve Güney Doğu Anadolu üzerinde siyaset yapmamalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gevaş Halk Eğitim Merkezi Vizontele Sinemasında yapılan üye buluşma toplantısına Gevaşlı esnaf, sanatkarlar ve ilçe halkı yoğun katılım gösterdi.

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi üzerinde muhalefet partisinin yapmış olduğu siyaseti biran önce bırakmasını isteyen Kandaşoğlu, "Vatandaşları sokağa dökerek esnafın camını kırmalarına neden olan siyaset politikalarını bırakarak, anlaşamadıkları noktaları kendi aralarında halletsinler. Esnaf üyelerimiz zatten büyük sıkıntılar içerisinde. Bizi kendi siyasetlerine mal etmesinler " dedi.

Van'ın gelişmişlik sıralamasında 75. sırada olduğunu kaydeden Kandaşoğlu, "Özellikle siyasilere seslenmek istiyorum. Bizler kimseden para pul istemiyoruz. Buraya yatırım yapacakların önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Bölgenin kalkınması, işsizliğin bitirilmesi için mutlak suretle yeni istihdam alanları yaratmalıyız. Bunun için vermiş olduğumuz mücadelede siyasilerden destek bekliyoruz. Yatırım ve istihdam alanı yaratmak isteyen herkese kolaylıklar sağlanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Kandaşoğlu, ilin sağlık, eğitim, ekonomik, sosyal ve kültürel her alanında gücümüz dahilinde katkı sunmaya çalıştıklarını belirterek, "Gevaş bir turizm ilçesi. Bunun farkındayız. Bu amaçla başlattığımız tanıtım çalışmalarında bunu çok iyi kullanıyoruz. Kentimizin hak ettiği yere gelmesi için tüm gayretimizle çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Gevaş ilçesinde program yaptıkları için Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu'na canavar motifli Posta Pulu armağan etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious