Siyasilerden anlamlı mesajlar

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Sezer ve Baykal, Çanakkale Zaferinin 92. yıldönümü nedeniyle yayınladıkları mesajlarda “laik demokratik cumhuriyetin” Çanakkale ruhuyla korunması gerekliliğini işaret ettiler

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

* CUMHURBAŞKANI SEZER: Atalarımızın, bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan güzel yurdumuzu ve cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur.

* TBMM BAŞKANI BÜLENT ARINÇ: Dünya tarihinde eşine az rastlanır bu zaferin temelinde güçlü bir inanç, büyük bir vatan ve özgürlük aşkı vardır. Bağımsızlık için nasıl bir savaşın hangi şartlarda verildiğini millet olarak hepimiz bilmeli ve genç nesillere bunu aktarmalıyız.

* CHP LİDERİ DENİZ BAYKAL: Ülkemizi Çanakkale’de, Sakarya’da savaş meydanlarında onurlu bir mücadele ile işgalden kurtardık. Cumhuriyetimizi kurduk. Şimdi de bölücülük ve irtica tehditleriyle karşı karşıya bulunan laik cumhuriyetimiz ile kazanımlarını sandıkta kurtaracak ve koruyacağız.

* MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ: Bu zafer, aziz milletimizin, varlığına yönelmiş ve artık sabır sınırlarını zorlayan tehditler için neleri göze alıp, nasıl başarabileceğinin emsazik bir örneği olmuştur.

* DYP LİDERİ MEHMET AĞAR: Ne yazık ki, bu ders alınacak büyük zafer ortada dururken, siyasi iktidarın teslimiyetçi tutumundan cesaret alan bazı dış güçler ve onların içimizdeki iş birlikçileri, Türkiye’yi bölme haritaları yayınlamakta ve devletimizi tehdit etme cüretini gösterme gafletine düşmektedirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious