Siz büyüksünüz yaparsınız

  • Giriş : 19.07.2006 / 00:00:00

Kıbrıslı Türk genci Başbakan Erdoğan'dan terör sorununu çözmesini istedi: "Siz büyüksünüz yaparsınız."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Burada yoğun sevgi gösterileriyle karşılanan Başbakan Erdoğan, gençler başta olmak üzere halkla konuştu, dertlerini dinledi.
Magosa daki tarihi mekanlar hakkında bilgi alan Başbakan Erdoğan, ikindi namazı için kentin önemli tarihi camilerinden Lala Mustafa Paşa Camii'ne girdi. "Halkın en büyük başbakan bizim başbakan" tezahüratını gülümsemeyle karşılayan Erdoğan, bir gencin 'şehitler olmasın' diye seslenmesine cevap verdi. İsminin Erol Ali Akar olduğu öğrenilen genç başbakana hitaben, "Artık şehitler olmasın, siz büyüksünüz bu işi halledersiniz." dedi. Başbakan Erdoğan, "Terörü hemen durdurmak mümkün mü" diye cevap verdi. Gencin "isterseniz olur' demesi üzerine Erdoğan; "Biz de bunun için uğaraşıyoruz. Bu amaç için hepimiz askeriz." ifadesini kullandı.

Daha sonra sık sık çocuklarla fotoğraf çektiren başbakan, tarihi Magosa zindanlarını gezdi. Başbakan Erdoğan'ın halkın ilgisinden memnun olduğu görüldü. Başbakana gezi sırasında beraberindeki bakanlardan Abdüllatif Şener, Ali Babacan ve Hilmi Güler eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious