'Siz çok geç kaldınız'

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Uzan "Telsim ve geri kalan şirketler verilir, Aksoy'la aynı şartlar sağlanırsa anlaşmaya hazırım" mesajı yolladı. Ertürk, "Aksoy'la Uzan'ın durumu aynı değil, süreç çok değişti" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çığgın, Uzan'ın teslimi henüz yapılmayan Telsim ve geri kalan şirketlerinin yönetiminin kendisine verilmesi ve Erol Aksoy ile aynı şartları sağlanması durumunda TMSF ile anlaşabileceğini söyledi. Çığgın "Sayın Ahmet Ertürk'ten iki kez randevu talebinde bulunduk. Cem Uzan, Erol Aksoy ile yapılan anlaşmanın içeriğini ve şartlarını bilmemektedir ve anlaşmanın detaylarına
sahip değildir. Ancak, Erol Aksoy ile yapılan anlaşmadaki aynı şartlar ile anlaşmaya hazırdır. TMSF'den bir cevap beklemektedir'' dedi. Uzan ile TMSF görüşmesini Standart Alüminyum'un satılmasının ardından Uzan tarafının kestiğini söyleyen TMSF Başkanı Ahmet Ertürk şimdiye kadar avukatın adına istenen randevu taleplerine karşılık verilmediğini son olarak Cem Uzan adına istenen randevuya olumlu yanıt verdiklerini görüşmenin önümüzdeki hafta olabileceğini kaydetti.

AYNI ŞARTLAR OLMAZ
Telsim'de işlemlerin devir noktasına kadar geldiğini kaydeden Ertürk, "Süreç Uzan grubu için çok değişti. Aksoy ile Uzan'ın yaptıkları da bir değil. Uzan 8'inci ağır ceza mahkemesinde suç örgütüne üye olmaktan yargılanıyor. Hiçbir bankanın durumu da birbiriyle aynı değil. Bizim de bütün bankalara aynı şartları uygulamamız da mümkün değil. Ama bakalım ne istiyorlar" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious