"Siz milletvekilisinizde ne oldu, boyunuz mu uzadı?"

  • Giriş : 03.05.2008 / 17:35:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 17:47:56

Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP lidesi Deniz Baykal'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

22 Temmuz seçimlerinde sol ittifakın sağlanamamasıyla iktidar olmayı kaçırdıklarını savunan Karayalçın, "Size teessüf ediyorum. Göz göre göre ittifaktan kaçtılar; yani iktidardan kaçtılar. Biz milletvekili değiliz; peki siz milletvekilisiniz de ne oldu, boyunuz mu uzadı? Ülkenin hangi sorununu çözdünüz?" dedi.

Bugüne kadar sol ittifak için en büyük fedakarlıklara kendisinin katlandığını ifade eden Karayalçın, "Artık bu konuda benim hiçbir girişimim olmayacaktır." dedi.

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, partisinin kurultayına katılmak üzere Zonguldak'a geldi. Genel Maden-İş Sendikası Şemsi Denizer Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen kurultayda partililerle bir araya gelen Karayalçın, gündeme ilişkin konulara değindi.

Hükümetin sendikalarla ilgili yasal düzenlemesini desteklediklerini hatırlatan SHP Genel başkanı Karayalçın, şunları söyledi: "SHP olarak sendikaların grev yasağının önünü açan ve iş kollarında yüzde 10'luk barajı kaldıran yasal düzenlemeyi destekliyoruz. Yüzde 10'luk baraj iş kollarında kaldırılmaktadır. Darısı siyaset iş kolunun başına diyorum. Siyasette de yüzde 10 baraj var biliyorsunuz. Yani sendikaların önündeki yüzde 10 barajının kaldırıldığı bir sırada inşallah akıllarına gelir de siyasetin önündeki yüzde 10 barajını da kaldırırlar."

Taksim anıtındaki manzara nedeniyle hükümeti eleştiren Karayalçın, "Provakatörler nedeniyle Taksim'e izin verilmediği açıklandı. Gerekçe olarak provakatörleri gösteriyorlar. Biz provakatörleri biliyoruz ve geçmiş yıllarda neler yaptıklarını belleğimizde çok iyi tutuyoruz. Provakatörler yeri gelir Kazancı yokuşundadır, yeri gelir Kızılay'dadır, yeri gelir Sıhhiye'dedir, yeri gelir devletin içinde çeteleşmiş olarak yer alır." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious