Siz ne diyorsanız o

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

'Başbakan kal' diyen esnafa Erdoğan: Ne derseniz o

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan dün İstanbul'da Zeytinburnu sahil yolunda piknik yapan vatandaşlarla sohbet etti. Kumkapı'da ise balıkçıları ziyaret etti..

Başbakan Recep Tayyip İstanbul'da sohbet ettiği esnafın "Başbakan kalın, böyle iyi" demesi üzerine "Siz ne diyorsanız o" dedi. İstanbul'a gelen Erdoğan genellikle kullandığı D 100 Karayolu yerine bu kez sahil yolunu tercih etti. Yedikule mevkisinde, piknik yapan vatandaşları görünce makam aracını durduran Erdoğan, vatandaşların yanına gelerek, onlarla bir süre sohbet etti. Buradaki ikram edilen böreği yiyen ve çay içen Erdoğan, yaklaşık 15 dakika vakit geçirdi.

"NEDEN OLMASIN"
Erdoğan, "Efendim, Başbakan olarak bir daha onların yanına gelecek misiniz?" sorusuna "Neden olmasın" şeklinde yanıt verdi. Erdoğan, daha sonra sahil yolundan Kumkapı'ya geldi. Araçtan inerek balıkçıların yanına giden Erdoğan bir süre onlarla sohbet etti. Bir esnafın eliyle yukarıyı işaret ederek, "Oraya çıkmayın, böyle iyi'' demesi üzerine Erdoğan, "Siz ne diyorsanız o'' karşılığını verdi. Daha sonra, bir grup esnafın "Cumhurbaşkanı olun'' diğer bir grubun da "Başbakan olarak kalın'' demesi üzerine Erdoğan, "Bakın gazeteciler de burada. Ne diyorsunuz'' diye sordu. Bunun üzerine esnafın büyük çoğunluğu alkışlayarak, "Başbakan'' diye seslendi. Erdoğan da ellerini iki yana açıp "Başbakan kalın" diyen balıkçıları işaret etti. Balıkçılar ayrıca 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı kastederek, "Özal'ın düştüğü hataya düşmeyin" tavsiyesinde bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious