Siz o makama hiç yakışmıyorsunuz!

  • Giriş : 27.09.2006 / 00:00:00

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e hitaben,

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ATO Başkanı Sinan Aygün yaptığı yazılı açıklamada, Vakıflar Yasası'na muhalefet etmesi sebebiyle, Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'in, "Bu makama hiç yakışmıyor, o kadar sırıtıyor ki. Ankaralı esnaf böyle bir başkana layık değil" sözlerini eleştirdi. Aygün de Şahin'e "Siz o makama hiç yakışmıyorsunuz. Memur, işçi, emekli, fındık üreticisi, çiftçi, YÖK, yargı ve sivil toplum örgütleri de sizi o makama yakıştırmıyor" diyerek karşılık verdi.

Başbakan Yardımcısı Şahin'in üslubunu eleştiren Aygün, "Mehmet Ali Şahin, ülkesinin çıkarlarını düşünen Sinan Aygün'e karşı şahin, ülkenin temeline dinamit koymak isteyenleri karşı serçe" ifadelerini kullandı.

Aygün, üyelerin özgür iradesiyle bugünkü makamına geldiğini kaydetti. Memurların ve fındık üreticilerinin haftalardır ayakta olduğunu dile getiren Aygün, yüz binlerce kişinin "Hükümet istifa" diye sokaklara döküldüğünü belirtti. Düşüncelerini özgürce ifade etmeyi sürdüreceğini belirten Aygün, "Elif Şafak ve Orhan Pamuk Türklüğe hakaret ettiği zaman bunu ifade özgürlüğü adına savunuyorsunuz, Vakıflar Yasası'nı eleştirdiğim için bana demediğinizi bırakmıyorsunuz" diye sitem etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious