Siz olmasaydınız başaramazdık

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

Avustralya Büyükelçisi, Türk Kızılayı'na teşekkür ederek, "Kızılay olmasaydı başaramazdık" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avustralya Büyükelçisi Jean Dunn, Türk Kızılayı Genel Başkanı Tekin Küçükali'yi Türk Kızılayı Genel Merkezi'nde, Avustralya vatandaşlarına ülkelerine ulaşmaları konusunda yardım ettikleri için teşekkür ziyaretinde bulundu.

İsrail'in Lübnan'a başlattığı askeri harekat sonrasında, Lübnan'ı terketmek zorunda kalan binlerce yabancı ülke vatandaşı, Türkiye üzerinden ülkelerine dönerken Mersin Limanı'nda misafir edilmişlerdi.

Avustralya Büyükelçisi Dunn, "Bugün burada Lübnan'dan Türkiye'ya tahliyeler yapılarken Türk Kızılayı'nın verdiği mükemmel destekten dolayı teşekkür etmeye geldim, bu tahliyeyi Kızılay'ın desteği olmadan gerçekleştiremezdik" dedi. Kızılay'ın her zaman Mersin Limanı'nda olduğunu ifade eden Dunn, "Günün her saatinde oradalardı. Kendi ekiplerimiz vardı fakat Kızılay'ın desteği olmadan başaramazdık" şeklinde konuştu.

Tahliye sırasında. yaşlıların, çocukların, hamilelerin ve özürlülerin de olduğunu vurgulayan Dunn, Türk Kızılayı'nın her zaman onlara destek olduğunu aktardı.

Avustralya Büyükelçisi Dunn, Türk Kızılayı'nın verdiği destekten dolayı küçük bir destek olması için bölgeden ayrılmadan önce Türk Kızılayı'nın oradaki şubesine ilaç ve tıbbi yardım yaptıklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious