Sizin kapalınız kötü, bizim kapalımız iyi

Sizin kapalınız kötü, bizim kapalımız iyi.13598
  • Giriş : 29.11.2008 / 23:12:00

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Başları örtülü olanların siyasi anlayışları bizimle aynı noktadaysa, kıyafetlerine engel olmayı reddediyoruz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'ye katılan 709 kişiye rozet takma töreni için Muğla'nın Milas ilçesine gelen Deniz Baykal, Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap etti.

Baykal, partisine katılan çarşaflı kadınları iki haftadan bu yana Türkiye'nin gündeminde olduğunu ifade ederek, "Bizim ilkeleriniz, değerlerimiz ortada. Biz laik, demokratik Cumhuriyet'e inanıyoruz. Ona yönelik ciddi tehditlerin var olduğunu görüyoruz. Bu hükümetin, elinden gelse, fırsatını bulsa, laik, demokratik Cumhuriyet'i tahrip edeceğini biliyoruz. Ona karşı da mücadeleyi verdik. Vermeye devam ediyoruz. Ama biz bu mücadeleyi verirken, bize destek vermek için gelecek olan vatandaşlarımızın, eğer siyasetleri bizimle aynı noktadaysa kıyafetlerine engel çıkarmayı reddediyoruz." diye konuştu.
Herkesin kıyafeti ne olursa olsun özgürce düşüncesini ortaya koyacağını kaydeden Baykal, "Biz de onlarla el ele verir, birlikte çalışırız. Bu bakımdan her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Kimseyi kıyafetiyle mahkûm etmiyoruz. Kimseyi suçlamıyoruz. Yeter ki gerçekten bu memleketi sevsin. Yeter ki gerçekten anayasamızın Cumhuriyet ilkesini sindirsin ve yeter ki Mustafa Kemal Atatürk'e sahip çıksın." şeklinde konuştu.

Daha sonra partilerine katılanlara CHP rozeti takan Baykal, Muğla'ya hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*