Sizinle gurur duyuyoruz

  • Giriş : 25.03.2007 / 00:00:00

Milli Takım Atina'da şov yaptı. Yunanistan'a 4 gol attı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

FUTBOL RESİTALİ
Sakatlıklar, formsuzluklar, cezalılar... Hiçbiri sorun olmadı Millilerimiz için. Atina'da, üstelik tacizkâr bir ortamda, hem de ilk golü yemelerine rağmen aslanlar gibi oynayıp son Avrupa Şampiyonu'na 4 attılar.

TÜRKİYE ATV'DE COŞTU
Gollerde Tuncay, Gökhan, Tümer ve Gökdeniz'in imzaları vardı. Euro-2008 elemelerinde grup liderliğini sürdürdüğümüz bu galibiyeti tüm Türkiye atv'de büyük bir keyifle izledi.

Atatürk'ün aslanları

Atina'da İstiklal Marşımız ıslıklandı, Atatürk'e hakaret içeren pankart açıldı. Tüm bunlara en iyi yanıtı millilerimiz verdi. Yunanistan'a dört atıp son 6 yılın en acı yenilgisini yaşattılar.

Ülkeler arasında dostluğa 'Evet.' Futbolu siyasetin dışında tutmaya sonuna kadar 'Evet.' Yunanistan maçlarımızı 'milli dava' olarak görmemeye de 'Evet.' Ancak dün gece görüldüğü üzere bir ülkenin yurttaşlarının kanıyla ve onuruyla yazılmış milli marşını deliler gibi ıslıklamaya 'Hayır.' Düşman da görsen bir ülkenin kurucusuna, önderine pankartla hakarete kesinlikle 'Hayır.' Stadın adı; Türklerden alınan özgürlüğün sembolü Georgios Karaiskakis, bugün de bu kurtuluşun yıldönümü olsa da dün gece yaşananların bu noktaya geleceğini hiç kimse tahmin etmiyordu. Çünkü çarşı, pazarda dost, hatta kardeş sıcaklığıyla bizleri kucaklayan Yunanlılar sanki gitmiş, tribünü fanatikler istila etmişti.

VİZYONDA YENİ BİR FİLM
Her türlü tahriğe rağmen Fatih Terim ve oyuncularımız sağduyuyu elden bırakmayıp vakur duruşlarını da bozmadılar. 5. dakikada Giannakopoulos'un öylesine ortasında Tuncay'dan seken topu önünde bulan Kyrgiakos'un erken golü (1-0), hatta İbrahim Üzülmez'in beklenmedik sakatlığı bile millilerimizi yıkamadı. 27'de Sabri'nin şutunu penaltı noktasında yakalayan Tuncay beraberliği getirdi: 1-1. Sevinç yumağından yükselen ışık, kafalarına atılan meşaleyi sönük bırakacak kadar parlaktı. 55'te Gökhan Ünal ceza yayı üzerinden maçı 2-1'e getirdi.
Santra yapılmadan sakatlanan Gökhan Ünal çıkarken 'En huzurlu ve mutlu sakattı!' 68'de Charisteas'ın şutu direğe, Giannakopoulos'un 3 metreden şutu auta çıkarken 70. dakikada Tümer orta sahadan taşıdığı topla gol nasıl atılır gösterdi: 3-1. Defansa ve direklere takılan Yunan ataklarına karşılık müthiş değişiklikler yapan Fatih Terim'in oyuna aldığı Gökdeniz 81'de 4-1'le perdeyi kapattı. Yunanistan'da gişe rekorları kıran Pers'lere (İran) karşı '300 Spartalı' filminin yerine dün gece Yunanlılar'ın mecburi alkışları arasında yeni bir film vizyona girdi: 'Kahraman Türkler.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious