Şizofren genç, annesini bıçakladı

Şizofren genç, annesini bıçakladı.10846
  • Giriş : 02.05.2008 / 20:55:00

İstanbul Kadıköy Kızıltoprak'ta önceki gece saat 00.45 sıralarında Renç Armağan Haktanır (32), belirlenemeyen bir nedenden dolayı öfkelendiği annesi Figen İskeçe'ye (49) uyurken saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haktanır, yere düşen annesine vurmaya devam etti. Sese uyanan kız kardeşi Sevda Alemdaroğlu (28) ile Amerikalı nişanlısı Scott Maher (31), genç adama engel olmaya çalıştı. Ancak Alemdaroğlu da sol bacağına gelen bıçakla yaralandı.

ÜVEY BABA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Eve sonradan gelen üvey baba Yılmaz Alemdaroğlu ise sinir krizleri geçirdi. Hastaneye kaldırılan anne İskeçe, daha sonra Marmara Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. İskeçe'nin vücudunda 18 bıçak darbesinin bulunduğu ve darp sonucunda akciğerinde kanama oluştuğu tespit edildi.

ÜVEY BABAYA SALDIRDI

Öte yandan, suç aleti bıçakla birlikte yakalanan zanlı Haktanır, hastanede sağlık kontrolünden geçirildi. Haktanır'ın 1997 yılında nişanlısı G.İ.'nin uyuşturucudan dolayı hayatını kaybetmesi üzerine bir süre gözaltında tutulduğu ortaya çıktı. Şizofreni hastası olduğu öğrenilen Haktanır'ın 2007 şubat ayında da üvey babasını bıçakladığı, şikâyetçi olunmaması üzerine serbest kaldığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious