Skandal! Beşiktaş maçı yayınlanmadı

Skandal! Beşiktaş maçı yayınlanmadı.5009
  • Giriş : 31.10.2008 / 22:33:00
  • Güncelleme : 31.10.2008 / 22:36:26

Digitürk ekibi, Beşiktaş'ın 20.30'da başlayan maçını yayınlamak için gittiği spor salonuna alınmadı. İşte Şansal Büyüka'nın girişiminin de sonuçsuz kaldığı krizin iç yüzü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Basketbol Federasyonu ile 2 yıllığına 13 milyon dolara anlaşan Digiturk, bu akşam 20.30'daki BJK-Oyak Renault maçının yayını için kriz yaşadı. Dolar kurunun ani yükselişi ile yaşanan problemde Şansal Büyüka araya girdi ama sorun çözülemedi. Sportmax kanalında 18.00'deki Banvit-G.Saray Cafe Crown basket maçını veren Digiturk, 20.30'da da Shomax kanalında Beşiktaş Cola Turka-Oyak Renault maçını verecekti.

Digiturk yönetimi, Basketbol Federasyonu'na anlaşmanın yapıldığı günkü dolar kurundan ödeme talebi yaptı. Son dönemde aniden fırlayan dolar kuru nedeniyle mağdur olduğunu ileten Digitürk "Dövizdeki dalgalanma durunca, tekrar konuşalım ödemeyi planlayalım" önerisi getirdi.

Basketbol Federasyonu, teklifi reddetti. Oysa geçen yıl NTV, Basketbol maçlarını yıllığı 1 milyon dolardan yayınlıyordu.

Araya Şansal Büyüka girdi ama sorun çözülemedi. Federasyon, Digiturk kameralarının salona sokmadı. Yayın krizi büyüyor, BJK Cola Turka maçı yayınlanamadı.

Geçmişte yaşanan ekonomik krizde Uzanlar'a ait Teleon da doların ani yükselişiyle kulüplere döviz ödemesi yapamaz duruma gelmişti. Daha sonra yayınlar Digiturk'e geçince dolar kuru sabitlenmiş, kulüplerin mağduriyeti önlenmişti. Bu uygulama tarihe Digitürk kuru olarak geçti...

MEDYATAVA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*