Skandal köprü cezalarına bir ilave daha

Skandal köprü cezalarına bir ilave daha.15921
  • Giriş : 03.01.2009 / 01:30:00
  • Güncelleme : 02.01.2009 / 23:59:57

FSM köprüsünden ücret ödemeden geçen araçların plakalarına gönderilen cezaların bir benzeri Turgutlu’ya.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son dönemlerde görsel ve yazılı basına yansıyan İstanbul Fatih Köprüsü'nden gişelere ücret yatırmadan traktör ve araçları ile geçtiği iddiasıyla plakalarına kesilerek Manisa ve İzmir'deki adreslerine gönderilen cezaların bir benzeri de Turgutlu'da yaşandı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir inşaat firmasında çalışan Ayhan Aktül'e ait Kındroad marka 45 N 9350 plakalı motosikletine, İstanbul Fatih Köprüsü'nden 18.10.2008 tarihinde saat 22.22 sıralarında gişeye geçiş ücreti ödemeden kaçtığı gerekçesiyle 11 YTL ceza kesilerek Turgutlu'daki adresine ihbarname geldi. Alınan bilgiye göre, Turgutlu'daki bir inşaat firmasında çalışan yapan Ayhan Aktül, Ulaştırma Bakanlığı Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği'nden ceza tebligatı aldı.

Tebligatta, 45 N 9350 plakalı 2005 model Kındroad marka motosikletine İstanbul Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 18 Ekim 2008 tarihinde 1 YTL olan gişe ücretini ödemeden geçtiği belirtilen Aktül'ün, idari para cezasıyla birlikte 11 YTL'ye ulaşan borcunu 30 gün içerisinde ödemesi istendi. Ayhan Aktül, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaşamı boyunca İstanbul'a gitmediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bu nedenle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden de hiç geçmedim. Tebligat yazısı evime geldiğinde çok şaşırdım. Gönderilen yazıda, benim 18 Ekim 2008'de gece saat 22.22'de İstanbul'daki köprüden motosikletimle geçip, gişe ücretini ödemediğim belirtiliyor. Motorun ilk sahibiyim ve küçük tekerli bir motosikletle İstanbul'a gitmek hiç mümkün değil. Bu yazı beni çok şaşırttı.” Hatanın düzeltilmesi için ilgili makamlar nezdinde girişimde bulunduğunu, söz konusu cezayı ödemeyeceğini bildiren Aktül, “Ben 11 YTL'ye değil, bu saçmalığa tepki olarak bu borcu ödemeyeceğim. Olay, plakanın yanlış okunmasından veya belirtilen tarihte köprüden geçen araçtaki plakanın çalıntı olabilme ihtimalinden kaynaklanmış olabilir. Bu olayın muhatabı ben değilim.”dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*