Skibbe'den Lincoln'e uyarı

Skibbe'den Lincoln'e uyarı.11962
  • Giriş : 19.12.2008 / 15:27:00

Galatasaray pazar günü Ali Sami Yen'de karşılaşacağı Beşiktaş derbisi hazırlıklarını bütün bir hafta boyunca, rahat bir tempoda ve yüksek moral motivasyon ile sürdürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sakat futbolcularının büyük oranda iyileşmeleri, ilk yarının son derbisinde sarı kırmızılıları oldukça rahatlatmış durumda. Mehmet Topal, Barış ve Linderoth'un sakatlıklarını tamamen atlatmaları ve form tutmaları en fazla teknik direktör Skibbe'yi memnun ediyor. Ayrıca orta alanda bu sezon çök önemli işler yapan ve Beşiktaş maçlarına özel motive olan Ayhan'ın kart cezasını tamamlamış olması sarı kırmızılı takımın orta alandaki gücünü daha artırıyor.

Bir kaç hafta önce sakat oyuncuların çokluğu yüzünden kadro kurmakta zorlanan, PAF takımından takviye yapmak zorunda kalan Skibbe, şimdi oyuncu bolluğu içinde kimi yedek kulübesine çekeceğini düşünüyor. Mehmet Topal ve Barış dönmesi, Kewell'ın sakatlığını bile unuttururken, teknik direktör Skibbe'nin tek derdi var; medyanın sürekli G.Saray'ı favori göstermesi ve yapılan yorumların Beşiktaş'ı hırslandıracak seviyelerde oluşturulması.

Geçtiğimiz yıllarda özellikle F.Bahçe'ye karşı favori olduğu bütün derbileri kaybeden sarı kırmızılıların, Beşiktaş karşısında aynı hataya düşmemesi için teknik direktör Skibbe motivasyon çalışmalarını artırdı. Deplasmanda oynadıkları son üç maçı kazanarak kendi üzerindeki baskıyı da büyük ölçüde atlatan Alman hocanın, oyuncularıyla özel görüşmeler yaparak derbiye hazırladığı öğrenildi. Skibbe'nin özellikle Lincoln ile yaptığı görüşmede "Senin çok formda olduğunu biliyorlar. Bu yüzden seni durdurmak için herşeyi deneyeceklerdir. Sana karşı yapılacak sert faullere bile karşılık verme ve gereksiz kart görme" uyarısında bulundu.

Sarı kırmızılı takımın Beşiktaş maçırna büyük bir olasılık şu onbirle çıkması bekleniyor:

De Sanchis- Sabri, Meira, Servet, Hakan Balta- Barış, Mehmet Topal, Ayhan, Arda- Lincoln ve Baros.

Ancak teknik direktör Skibbe'nin Nonda'yı Baros'un yanında forvete sürerek iki golcü ile de çıkmayı düşündüğü de öğrenildi. Nonda'nın oynaması halinde Barış ya da Ayhan'ın yedek kulübesine çekilebileceği sanılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*