Skibbe'den oyuna ilginç benzetme

Skibbe'den oyuna ilginç benzetme.16143
  • Giriş : 24.01.2009 / 22:12:00
  • Güncelleme : 24.01.2009 / 22:11:56

Galatasaray teknik direktörü Michael Skibbe, Sivasspor'la oynadıkları maçın profesyonel futboldan çok, açık havada şans oyununa benzediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Skibbe, Sivasspor'a 2-0 mağlup oldukları maçın ardından yaptığı açıklamada, bu saha şartlarında maçın hiçbir Doğu veya Batı Avrupa ülkesinde oynanmayacağını söyledi. Bunun profesyonel futboldan çok, açık havada şans oyununa benzediğini ifade eden Skibbe, şunları kaydetti:

"Tabi sırf saha şartları değil, Ümit Karan'ın kırmızı kartı da bizim oyunumuzu ve maçın skorunu etkiledi. Benim anlayamadığım topun kaybından dolayı kızgın olup yere bir tekme atması, bu hareketi üzerine hakemin direkt koşarak elinde kırmızı kartla gelip kırmızı kartı göstermesi. Bu tip kararların Eskişehir'de, Fenerbahçe'de olduğu gibi bizim ligdeki maçlarımızı kötü yönde etkilediğini görüyoruz. Ama biz buna rağmen şampiyonluk yolundaki bütün mücadelemizi göstereceğiz ve vereceğiz. Her şeye ve herkese karşı yine mücadelemizi vereceğiz. Önümüzdeki hafta da deplasmanda daha iyi saha şartları altında lig maçımıza çıkarak galip gelmeye çalışacağız."

Rakip Sivasspor'u da unutmamaları gerektiğini bildiren Skibbe, "Onları tebrik etmek gerekiyor. Onların ne hakeme, ne saha şartlarına herhangi bir etkisi olmadığı için tebrik ediyoruz" dedi.

Skibbe, "Oyuncularınızın hiç mi suçu yok?" şeklindeki soruya ise, "Tabi ki herkesin bunda bir payı var" dedi.

Galatasaray'ın kırmızı kart gören oyuncusu Ümit Karan ise yaklaşık 12 yıldır profesyonel Futbol oynadığını ve hiçbir zaman ağzından bir hakeme karşı kötü laf çıkmadığını belirterek, "Bugün de hiç hakemle olmayan bir pozisyonun içindeydim. Ben neden kırmızı kart gördüğümü açıkçası bilmiyorum. Çünkü benim o pozisyonda hakemle zaten bir işim yoktu" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*