Skibbe'nin Lincoln ayıbı

Skibbe'nin Lincoln ayıbı.13734
  • Giriş : 01.03.2009 / 20:24:00

Bütün futbolcular kamp geceleri tesislerde kalırken, Lincoln’ün her seferinde Skibbe’yi ikna edip Florya’daki evine gittiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bülent Korkmaz'ın gelmesiyle birlikte, özellikle yerli futbolcuları çıldırtan çifte standartlar da ortaya çıkmaya başladı.. İmza attığı gün yönetimden aldığı “Lincoln bizim yıldızımız.. Ama biraz kaprisli.. Kalli onu idare edemedi ama senden Lincoln'den daha fazla faydalanmanı bekliyoruz” talimatını uygulamaya geçiren Skibbe, zaman zaman durumu abarttı.. Bunun en büyük göstergesi ise takımın kamp yaptığı gecelerde uygulanan ayrıcalık.. Bütün G.Saray takımı Metin Oktay Tesisleri'nde kamptayken, sadece Lincoln gece kalmak için her seferinde Florya'daki dubleks dairesinin yolunu tutuyordu.. Diğer futbolcular arasında homurtulara sebep olan özel 'kamp izni' Korkmaz'ın gelişiyle kaldırıldı ve en son Bordeaux maçında Lincoln arkadaşlarıyla birlikte tesislerde uyumak zorunda kaldı..

Bu Lincoln'ün ilk icraatı değil.. 26 Eylül 2007'de, Beşiktaş maçından önceki gece kampa arkadaşlarını getirdiği için Kalli tarafından Hakan Şükür'le birlikte kadrodışı bırakılmıştı.. Kalli'nin bu despot tavrı Lincoln'ün 'boykot' uygulamasıyla sonuçlandı.. Ayarı bozulan Brezilyalı, G.Saray'ın toplam 52 maç yaptığı sezonu 26 maçta 7 gol, 6 asistle bitirdi ve maçların yarısında forma giymedi.. Bu sezon başı kampına haber vermeden 1 hafta geç katıldığı için 104 bin Euro para cezasına çarptırılan Lincoln'ün sürekli sırtını sıvazlayan Skibbe, tavizlere devam etti.. Hayatından memnun olan Lincoln önce eylülden sonra coşup takımı sırtladı.

Ancak 2. yarı kampına da 3 gün geç katıldı, sakatlığını öne sürerek Sivas'a gitmedi.. Lig ve kupada 4 maç kaçıran, ardından ilk çıktığı Kayseri maçında kırmızı kart gören Lincoln, bir nevi Skibbe'nin gönderilmesine neden oldu.. Bu konuda önemli bir anekdotu da aktaralım: Sivas maçından sonra kalorifer dairesine gidip gizli gizli ağlayan Arda'nın yanında bir televizyoncu vardı.. Arda ağlarken Lincoln için “Oynamıyor, sorumluluk almıyor, bu ne biçim yıldız?” şeklinde tepki gösterdi.. Vurdumduymaz tavırlarıyla herkesi çileden çıkaran Lincoln'ü Bülent Korkmaz'ın yola getirmesi bekleniyor.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*