SKT'i geçmiş şekerler yeniden ambalajlanıyor!

  • Giriş : 16.04.2008 / 09:16:00

Pendik'te, son kullanma tarihi geçmiş şekerleme ve çikolataların piyasaya sürülmek üzereydi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Pendik'te, son kullanma tarihi geçmiş şekerleme ve çikolataların piyasaya sürülmek üzere yeniden ambalajlandığı öğrenilen bir işyerine baskın yapan zabıta, yapıldı. 3 ton bozuk şekerleme ve çikolata ele geçirdi.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Pendik Belediyesi zabıta ekipleri, Dumlupınar Mahallesi'nde olduğu belirtilen işyerine geldi. Söz konusu işyerinde son kullanma tarihi geçmiş şekerleme ve çikolataların piyasaya sürülmek üzere yeniden ambalajlandığını tespit eden zabıta, bu gıda maddelerine el koydu. 3 ton ağırlığındaki bozuk şekerleme ve çikolatalar, sağlık görevlileri kontrolünde imha edileceği alana götürülmek üzere çöp kamyonlarına yüklendi. Şekerleme ve çikolatalar götürüldüğü alanda imha edilirken; söz konusu işyeri de mühürlenerek, faaliyetten men edildi.

Pendik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, ele geçirilen gıda maddelerinin özellikle çocukların tükettiği türden şekerlemeler ile çikolatalar olduğunu belirtti. Yetkililer, halkın ve çocukların sağlığı ile oynayanlara asla müsaade edilmeyeceklerini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious