Sky Havayolları ıçağı Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı

Sky Havayolları ıçağı Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.8358
  • Giriş : 25.08.2007 / 15:23:00

Sky Havayolları'na ait Antalya-Stuttgart seferini yapan uçak, Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sky Havayollarının Boeing 737-400 tipi uçağı, çoğu Alman 173 yolcu ve 6 mürettebatla Stuttgart'a gitmek üzere Antalya'dan sabah saat 07.00 sıralarında havalandı.

Bir süre sonra uçak Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptı. Uçağın inişinin ardından yolcular sağlık kontrolünden geçirildi. Yolculardan bazılarının kulak ve burunlarında kanama meydana geldi.

Yolculardan Fatma Gül, kalkıştan 45 dakika sonra bütün oksijen maskelerinin açıldığını ve 15 dakika kadar büyük panik yaşadıklarını anlatarak, hamile olduğu için çok korktuğunu söyledi.

Gül, ''Pilot 10 bin metreden kısa sürede uçağı aşağıya indirdi. Fakat bize hiçbir açıklama yapılmadı. Akrabamın çocuklarının kulaklarında kanama oldu'' dedi.

Hava yolu şirketinin İstanbul'da kendileriyle hiç ilgilenmediklerini öne süren Gül, başka bir uçakla yollarına devam etmek istediklerini dile getirdi.

AA muhabirinin telefonla görüştüğü Sky Havayolları Uçuş Hareket Müdürü Çağatay Uysal ise uçağın hareketinden yaklaşık bir saat sonra Atatürk Havalimanı'na acil iniş yaptığını belirterek, ''Uçağımız yüksek irtifalarda seyrederken, klimaların birinde arıza yaşanmış. Bunu fark eden pilotlarımız da Atatürk Havalimanı'na inmek için alçalmaya başlamışlar. İşte bu sırada basınç düşmesi olmuş, bazı yolcularımız paniklemişler. Uçağımızın gövdesinde veya motorlarında herhangi bir olumsuz bir şey söz konusu değildir'' dedi.

Uçaktaki arızanın Atatürk Havalimanı'nda teknik ekiplerce giderildiğini belirten Uysal, yolcuların aynı uçakla saat 16.00 sıralarında gönderileceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious