Sky Havayolları'nın yolcuları uçamayınca, isyan başladı!

Sky Havayolları'nın yolcuları uçamayınca, isyan başladı!.8358
  • Giriş : 26.08.2007 / 17:30:00

Kayı Group'a bağlı Sky Havayolları'nın 173 yolcusu 12 saat uçamayınca, isyan başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kayı Group'a bağlı Sky Havayolları'nın 173 yolcusu 12 saat uçamayınca dış hatlar terminali gidiş katında oturma eylemi yaptı.

Antalya-Stutgart seferi yaparken kabin basıncının düşmesi sonucu Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapan Sky Havayolları'nın çoğu Alman 173 yolcusu 12 saat uçamayınca oturma eylemi yaptı.

Dış Hatlar Terminali gidiş katında pasaport kontrol noktası önünde toplanan yolcular, yere oturup kendilerini mağdur eden havayolu şirketi yetkililerini alkışlarla protesto etti. Aralarında 2 aylık Mert isimli bir bebeğin de bulunduğu yolcular, arıza nedeniyle acil iniş yapan uçağa tamir edilse bile binmeyeceklerini, başka bir uçak tahsis edilmesini istedi.

Kamil Altıntaş adlı yolcu, basınç değişimi nedeniyle aralarında kendi kızının da bulunduğu 20 kadar kişinin kulağında kanama meydana geldiğini anlattı. Altıntaş, ''Muayene eden sağlık görevlileri, kulaklarında kanama var dediler. Kızımın iki kulağı da kanadı'' dedi.

Saatlerdir kendilerine bazı sözler verildiğini ancak hiçbirinin gerçekleştirilmediğini söyleyen Altıntaş, şimdi de otele götürüleceklerini, uçak ayarlandıktan sonra tekrar havalimanına geleceklerini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious