SMS' lerimizle zengin yapıyoruz

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Geçtiğimiz günlerde büyük bir finalle sona eren Buzda Dans yarışmasında SMS rekoru kırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk, yarışmanın birincisini seçmek için 5 saat içinde 500 bin kısa mesaj attı.Bu mesajlardan 10 milyon YTL gelir elde edildi.Yani insanımız parasına kıyıp bastı mesajı...

Gerçi bu ne ilk ne de son olacak. Bu tür yarışmaların öncüsü olan 'Popstar'ın finalinde de 1 milyona yakın mesaj geldiği söylenmişti. Yarışmalarda ne kadar polemik yaşanırsa o kadar reyting ve bir o kadar da SMS geliyor. Heyecana kapılan izleyici birbiriyle yarışıyor. Durum onu gösteriyor ki artık yarışmalardaki bu kısa mesajlar iyi bir kazanç kapısı oldu. Bu gidişle yapım şirketlerinin sponsor bulma telaşına gerek kalmayacak.

Heyecan dorukta... Saatlerce süren oylamanın bitmesine sadece birkaç dakika kalmış. İki yarışmacı arasındaki durum ise yüzde 49'a yüzde 51... Bu birkaç dakikada her şey değişebilir. Nitekim de öyle oldu. Geçtiğimiz günlerde büyük bir finalle son bulan Buzda Dans yarışmasında SMS rekoru kırıldı. Halk, yarışmanın birincisini seçmek için 5 saat içinde 500 bin kısa mesaj attı. Birçok kişi belki inanamayacak; ama bu mesajlardan 10 milyon YTL gelir elde edildi. Yurdum insanı parasına kıyıp bastı mesajı... Bu rakamlara şaşırmamak mümkün değil! Gerçi bu tür yarışmaların ilki olan 'Popstar'ın SMS oylarının çok daha fazla olduğu söyleniyor; ancak yapımcılar şu an devam eden "Şarkı Söylemek Lazım"a daha fazla SMS bekliyor! Çünkü halk bu yarışmalarda öyle bir galeyana getiriliyor ki sanki yarışmacılar değil de halk birbiriyle yarışıyor! Bu yüzden son dakika atraksiyonları daha bir çekişmeli geçiyor. Durum onu gösteriyor ki artık yarışmalardaki bu kısa mesajlar iyi bir kazanç kapısı oldu. Öyle ki artık yapım şirketlerinin sponsor telaşına girmesine neredeyse gerek yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious