SMS rekoru: 1 gece 83 milyon SMS!

SMS rekoru: 1 gece 83 milyon SMS!.7252
  • Giriş : 25.12.2008 / 22:32:00

Noel bir ülkeyi çıldırttı. Tüm ülke eline cep telefonunu aldı ve birbirine mesaj attı. Bakın o ülke hangisi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Noel akşamında İsveç'te rekor seviyede SMS mesajı gönderildi. Bütün batı aleminde olduğu gibi İsveç'te de 24 Aralık akşamı Noel bayramı kutlandı. İsveçliler tebrik mesajlarını cepten yollamayı tercih ettiler. Dün itibariyle 83 milyon SMS ve MMS atılırken, ondan önceki gün ise 60 milyon SMS atıldı.

Bu işte en kazançlı çıkan şirketler Tele2, Telia, Tre ve Telenor olurken, Telia'nın komünikasyon şefi Charlotte Züger konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "Son yıllarda SMS, MMS ya da maillerle kutlamalarda gözle görülür bir artış var." Şeklinde özetledi.

Koyuyu araştıran İsveçli bir araştırma şirketi, insanların artık tebrikleşmede elektronik yolları tercih ettiğini ve mektuplaşmanın, kart göndermenin yavaş yavaş kalktığını belirtti. Şirket ayrıca, kullanıcı gruplarına dair araştırmasında; dijital yola başvuranların çoğunluğunun 14-35 yaş grubundakilerin olduğunu kaydetti.

Yılbaşına kadar bu SMS mesajlaşmanın 10 milyon daha artması beklendiğini yazan İsveçli SVD gibi gazeteler, bu yoğunlaşmadan dolayı mesajların iletiminde bazı gecikmelerin olabileceği uyarısında da bulundular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*