SMS yoksa fotoğraf da yok

SMS yoksa fotoğraf da yok.74184
  • Giriş : 31.05.2007 / 21:52:00
  • Güncelleme : 31.05.2007 / 21:55:44

Türkçe Olimpiyatında finallere halk oyuyla gidilecek olması öğrencileri etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugüne kadar sadece şiir veya şarkılarına hazırlanan öğrenciler, bu yıl halk desteğini arkalarına alabilmek için çeşitli propaganda faaliyetleri yürütmeye başlıyor.

Tanıdıklarına mesaj atarak kendi numarasını yazıp 3077'ye göndermesini isteyen öğrencilerden gelen bir mesaj şöyle: "206 yazıp 3077'ye yollarsanız, Mozambik çok sevinecek, desteklerinizi bekliyoruz. Muhabbetle..." Yerli giysileriyle gezen Mozambik Willow Türk Koleji öğrencisi Inrareque Khalau yarışmaya, Mozambik ve Afrika'nın üzerine doğan güneşi anlatan ve yarı finalde 3. olan 'Şanlı Gelecek' şiiriyle katılıyor.

Papau Yeni Gine'den gelen ve yerel kıyafeti ile dikkat çeken Vicki Jack, yarışmaya 'Hayat Bayram Olsa' şarkısıyla katılıyor. PNG Paradise High School'da 9. sınıfa giden Vicki'nin öğretmeni Elif Yardım, günlerdir misafirlerin Vicki'yle fotoğraf çektirdiğini söylüyor. Vicki'nin fotoğraf çektirmekten sıkılmadığını söyleyen öğretmeni bu durumu SMS oylarına çeviriyor: "Vicki'yle fotoğraf çektirmek isteyenlerin 108 yazıp 3077'ye göndermeleri gerekecek."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious