SMS'le kumara davet

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Cep SMS ile kumar partisine davet edildiliyorlardı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri, kumar oynatıldığı yolundaki bir ihbar üzerine, bir hafta önce baskın yaptıkları Dalmaz Centre'a ikinci kez bir operasyon düzenledi. Operasyon sırasında kumarhane olduğu ileri sürülen yerde 4 Blackjack masası ile 2 Poker masası ele geçirildi. İçeride bulunan 10'u kadın 30 kişi de gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadeleri alındı. Salon sahibi Akdoğan Öge'nin, geçen hafta yapılan baskın nedeniyle tanıdıkları bu kişilerin geçmiş olsun demek amacıyla geldiklerine söylediği öğrenildi. Diğer 29 kişi de kumar oynamadıklarını ve amaçlarının sadece geçmiş olsun demek olduğunu ileri sürdüler.

Salonda bulunan ve zabtedilen 6 kumar masası, Cumhuriyet Savcılığı tarafından yeddi emin olarak tayin edilen salon sahibi Akdoğan Öge'ye gerisin geriye teslim edildi. Yapılan ihbara göre, salonda belirli günlerde kumar oynatıldığı, müşteri listesinde yer alan kişilere de cep telefonuyla "Yaza veda partisinde sizlerle buluşmak istiyoruz." şeklinde mesaj çekilerek davet edildikleri iddia edildi.

İstahbul polisi, Dalmaz Centre'ın ardından ikinci ihbarı da değerlendirerek daha önceden kumar oynattığı gerekçesiyle kapatılan "Doğa Atıcılık Spor Derneği"nin bulunduğu bulunduğu yere de baskın düzenledi. Beşiktaş Etiler Tanburi Ali Efendi sokak 10 numaralı yerde, derneğin kapatılmasından sonra kurulan Adnan Tokmak Reklam, organizasyon, Yayıncılık şirketine yapılan baskında ise 2 Blackjack masası ile 2 Poker masası ele geçirildi. İçeride bulunan şirket sahibi Adnan Tokmak'ın da aralarında bulunduğu 6'sı kadın 20 kişinin ifadesi de Asayiş Şube Müdürlüğü'nde alındı. Tokmak ve diğer 19 zanlının, kumar oynadıklarını ya da oynattıklarını reddederek yemek yediklerini ileri sürdükleri öğrenildi.

Diğer operasyondaki gibi bu salonda da ele geçirilen 4 kumar masası, Cumhuriyet Savcısı tarafından Yeddi Emin olarak tayin edilen şirket sahibi Adnan Tokmak'a iade edildi. Bu işyeri için yapılan ihbarda ise listede yer alan müşterilerin, "Açılışımızda sizleri de aramızda görmek istiyoruz." şeklindeki cep telefonu mesajıyla davet edildikleri ileri sürüldü.

Her iki olayla ilgili olarak ifadeleri alınan toplam 50 kişi serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious