Soba 2 can daha aldı

  • Giriş : 07.12.2006 / 00:00:00

Bahçelievler'de sobadan zehirlenen 2 kişi öldü, dumandan etkilenen 16 yaşındaki kız ise kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çavuşpaşa Caddesi 25 numaralı apartmanda saat 12.00 sıralarında meydana gelen olayda, memleketleri Babaeski'den önceki akşam gelen 81 yaşındaki Adike Kuyucuoğlu, 48 yaşındaki kızı Kevser Haşlar, yaktıkları sobadan çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti. Evde bulunan ve dumandan etkilenen 16 yaşındaki Cansu Haşlar ise Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sobadan çıkan gazdan zehirlenerek hayatını kaybeden Adike Kuyucuoğlu ve kızı Kevser Haşlar'ın önceki akşam memleketleri Babaeski'den geldikleri öğrenildi.

Evin diğer odasında yatan ve emlakçılık yaptığı öğrenilen Tansu Haşlar, "Dün akşam geç saatlerde eve geldim. Evde duman vardı. Sobayı su dökerek söndürdüm, pencereleri açtım. Anneannem Adike'yi de uyardım. Sonra da odama girip yattım. Onlar daha sonra tekrar sobayı yakmışlar. Sabah kalktığımda ölmüşlerdi. Ancak kardeşim Cansu'yu kurtarabildim" diye konuştu.

Anne-kızın cesedi olay yerine gelen savcının incelemesinden sonra otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious