Sobalı odada yatan çocuk zehirlendi

Sobalı odada yatan çocuk zehirlendi.24449
  • Giriş : 25.12.2008 / 14:23:00

Hasta olduğu için dün akşam hastaneye kaldırılan ve müdahale yapıldıktan sonra evine gönderilen 4 yaşındaki Cemil Cinpir, sobadan zehirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da hasta olduğu için dün akşam hastaneye kaldırılan ve müdahale yapıldıktan sonra evine gönderilen 4 yaşındaki Cemil Cinpir, yattığı sobalı odada karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü, baygın halde bulunan ablası hastaneye kaldırıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Alemdar Mahallesi Selçuk Çıkmaz Sokağı'ndaki üç katlı evin giriş katında oturan ve bir otelde ahçı olarak çalıştığı öğrenilen Ramazan Cinpir, dün akşam rahatsızlanan oğlu Cemil'i (4) yüksek ateş şikayetiyle Çekirge Çocuk Hastanesine götürdü.

''Soğuk algınlığı'' tanısı konulan çocuk, hastanenin acil servisinde gerekli müdahaleler yapıldıktan ve ateşi düşürüldükten sonra evine gönderildi.

Rahatsız olan oğullarını ve Ziya Gökalp İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi olan kızları Funda'yı sobalı odada yatırdıktan sonra yatak odasında uyuyan, gece yarısı uyanarak küçük çocuğu kontrol ettikleri öğrenilen anne Ayşe ve baba Ramazan Cinpir, sabah saat 07.00 sıralarında, okula giden küçük kızı uyandırmak için odaya girince iki çocuğu yataklarında baygın halde buldu.

Ailenin ihbarı üzerine olay yerine giden 112 Acil Servis ekibi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan Cemil'in öldüğünü, Funda'nın durumunun ise ağır olduğunu belirledi.

Cemil'in cesedi, dün akşam hasta olarak gittiği Çekirge Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Abla Funda Cinpir de aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Bu arada, oğlunun ölüm haberini alan Ayşe Cinpir'in fenalaştığı ve Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*