Soda değil, asit! Bakanlık el koydu

Soda değil, asit! Bakanlık el koydu.17285
  • Giriş : 08.11.2008 / 23:14:00
  • Güncelleme : 08.11.2008 / 23:14:31

İçtiği meyveli sodadan sonra kaldırıldığı hastanede, yemek borusu, midesi ve 12 parmak bağırsakları yanan hastanun durumuna bakanlık el koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün soda içtikten sonra içinin şiddetli şekilde yandığını söyleyen ve kaldırıldığı ikinci hastenede iç organlarının büyük bir kısmının yandığı tespit edilen Muammer Tekin'in durumu iyiye gitmiyor. Sağlık Bakanlığı yetkilileri bugün hastaneye giderek, TekiN'in yakınlarının ifadesini ve doktorların raporunu alarak tutunak hazırladı.

Bayrampaşa'daki evinde önceki gün ailesi ile birlikte kahvaltı yaptıktan sonra evde tek başına kalan ve 6'lı pakette yer alan vişneli sodayı içtikten sonra kıvranarak kızını arayan kaldırıldığı Vakıf Gureba Hastanesi'nde yemek borusu, midesi ve 12 parmak bağırsağının tamamen yandığı tespit edilen Tekin'in ameliyat raporuna asit yakması yazıldı.

Konuyla ilgili olarak Haber 7'ye konuşan Muammer Tekin'in oğlu Oğuz Tekin, babasının meyveli soda içtikten sonra rahatsızlandığını ve içinin yandığını söylemesine rağmen ilk başta gaz sıkışması daha sonra da mide kanaması teşhisi koyulduğunu, sonda yapılırken doktorların içeriden gelen kandan şüphelenmesi ile gerçeğin ortaya çıktığını söyledi.

Babasının durumunda herhangi bir değişiklik olmadığını ve doktorların çok umutlu konuşmadıklarını ifade eden Tekin, “babam soda içtikten sonra fenalaştı ama ameliyat raporuna içilen sıvı türü için 'asit' yazıldı. Yarım kalan şişe adli tıpa gönderildi, gerçeğin ne olduğunun bir an önce ortaya çıkmasını istiyoruz” şeklinde konuştu

6'lı paketten geriye kalan 5 adet açılmamış sodanın polisler tarafından adli gözetim altına alındığını belirten Oğuz Tekin, babasının neden zehirlendiğinin belirlenmesine kadar içtiği sodanın satışının durdurulması gerektiğine değindi. Tekin, ilgili firmayı hedef göstermek gibi bir düşünceleri olmadıklarını, herkesin tükettiği bir gıdanın içinden asit ve benzeri bir sıvının çıkmasına kimsenin ihtimal veremeyeceğini, Sağlık Bakanlığı'nın duruma el koyduğunu ve kendilerinin de ifadelerini alarak tutanak tuttuğunu belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*