SODEV'den oy kullanın uyarısı

SODEV'den oy kullanın uyarısı.10489
  • Giriş : 24.03.2009 / 14:29:00

Sosyal Demokrasi Vakfı Başkanı Erol Kızılelma: Mutlaka oy kullanın

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sosyal Demokrasi Vakfı Başkanı (SODEV) Erol Kızılelma, seçimlerin demokrasinin vazgeçilemez bir aracı olduğuna dikkat çekerek, vatandaşları “demokrasiden, özgürlüklerden, adaletli ve barış içinde bir Türkiye'den yana” oy vermeye çağırdı.

Kızılelma yaptığı açıklamada, Türkiye'nin zıtlıkları yan yana yaşayan bir ülke olduğunu belirterek, hükümeti, “Bir yanda utanmazca sürdürülen bir soygun düzeni, bakan, başbakan çocukları, damatlar, ışık hızıyla zengin oluverenler, bir yanda da işsizlik, yoksulluk. Bir yanda dokunulmazlıkları nedeniyle yaptıkları yanlarına kar kalanlar, bir yanda da ödeyemedikleri kredi kartı borçları nedeniyle dürüst olmamakla suçlanan yoksullar. Demokrasi havarisi gibi gösterilen bir iktidar ve bu iktidarın basına ve muhaliflerine karşı uyguladığı sistematik ve organize bir baskı” sözleriyle eleştirdi.

Yolsuzlukları önlemenin, dikta özlemlileri ile baş etmenin yolunun “demokrasi”den geçtiğini vurgulayan Kızılelma açıklamasında şunları kaydetti:
“Demokrasi kültürü toplumumuzca içselleştirildiği oranda, insanlar hesap sormanın, hakkını aramanın, daha iyiyi inşa etmenin yolunu bulacaktır. Demokrasi, azınlık haklarının güvence altında olduğu, toplumun örgütlülüğünün ve bilgilenme hakkının sınırlanmadığı bir yönetim biçimidir. Seçimler ise demokrasinin vazgeçilemez bir aracıdır.

Demokratik olmayan “Siyasi Partiler ve seçim Yasalarıyla” ve adaletsiz bir ortamda gidiliyor olsa da önümüzdeki seçimler önemlidir. Demokratikleşme yolunda kısa veya uzun bir adım olacaktır. Yurttaşlar mutlaka oylarını kullanmalıdır. Bu seçimleri, işsizliğin, yoksulluğun ve adaletsiz dünyanın çözüm yolunu gösterecek olan sosyal demokrasinin alternatif olarak öne çıkacağı, çağdışı, antidemokratik, soygun düzeninin sonunu hazırlayacağı, dürüstlüğe anlam kazandıracağı, özlediğimiz mutlu, huzurlu, özgür, çağdaş ve refah içinde bir toplumu kurmanın önünü açacağı inancıyla önemsiyoruz. Halkımızı demokrasiden, özgürlüklerden, adaletli ve barış içinde bir Türkiye'den yana oy vermeye çağırıyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*