Şoförler: SOMO sözünde durmuyor

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinden Irak'a akaryakıt taşımacılığı yapan tanker şoförleri, Habur Sınır Kapısı'ndaki sorunların çözüme kavuşmasına sevinemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak'a ABD uçaklarının akaryakıtlarını taşıyan şoförler, SOMO şirketinin söz verdiği halde ödemeleri yapmadığını ya da geciktirdiğini ve kendilerini mağdur ettiğini söyledi.

Soğuk kış gününde kendi imkanları ile kamyonlarda yatıp kalkan tanker şoförleri, yollarda büyük zorluklarla karşılaştıklarını anlattı.

Şanlıurfa'dan İskenderun'a gelen ve Irak'a akaryakıt taşıyan Nezir Yıldırım, "Son 15 gündür çok zor anlar yaşıyoruz. Irak ödeme yapmıyor, sıra gelmiyor. Yollarda zaten tehlike kelle koltukta gidiyoruz. En son Türkiye ile Irak arasında yaşanan krizde etkin rol aynayan Devlet Bakanımız Kürşad Tüzmen'e teşekkür ediyoruz. Ancak sorun yine de aşılmadı, ödemelerimiz yapılmıyor, yüklemeler de geçiyor. Tüm bunlara ileveten bir de Habur Sınır Kapısı'ndaki yığılmalar bizi mağdur ediyor." dedi.

İskenderun ve Dörtyol'da 300'e yakın tankerin Irak'a gitmek için beklediğini kaydeden Yıldırım, "İnşallah sorunlar en kısa zamanda çözülür. Bir aydan bu yana evimize gidemedik, çocuklarımızı göremedik" şeklinde konuştu.

Mardin Nusaybin'den gelen kamyon şoförü Nezir Yıldırım, tanker şoförlerine SOMO şirketinin ödeme yapmadığı için mağdur olduklarını belirterek "Özellikle giriş ve çıkışlarda sorun yaşıyoruz. Peşmergelerle her an burun buruna geliyoruz. Bunun yanında sınır kapılarındaki yığılmalar ise işlerimizi yavaşlatıyor. Devlet Bakanımız Kürşad Tüzmen yaptığı açıklama yanımızda olduğunu bir kez daha göstermiştir. Hükümetimizin yanımızda olması bizleri sevindiriyor ancak, SOMO şirketi taahhütünü yerine getirmiyor. Türkiye ile SOMO şirketi arasındaki sorunlar çözüldü gibi görünse de hala ödemelerimiz yapılmıyor. Bu konuda yüzlerce şoför arkadaşımız mağdur." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious