Şöförün gasp oyununu polis çözdü

Şöförün gasp oyununu polis çözdü.11246
  • Giriş : 06.07.2009 / 20:06:00

Çorum'da taşıdığı 17 ton yemeklik yağı satan şoför, olayı gasp gibi göstermek için arkadaşlarına ellerini ve ayaklarını bağlatarak polise başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Çorum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Mimar Sinan Mahallesi Cemilbey Caddesi'nde park halindeki 16 ECA 19 plakalı kamyonda şoför Y.A'yı elleri ve ayakları iple bağlı olarak buldu.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Y.A, sorgusunda, ''Kırıkkale'de kamyonun içerisinde uyuduğu sırada aracına binen şahıslarca elleri ve ayakları bağlandığını ve kamyonda bulunan 17 ton yemeklik yağın çalındığını'' iddia ederek, şikayetçi olduğunu söyledi.

Y.A'nın çelişkili ifadelerinden şüphelenen polis, bu kişinin İzmir'den aldığı yağları Amasya'ya götürmek için yola çıktığı bilgisine ulaştı. Y.A'nın yolda yanına aldığı 2 arkadaşıyla bir plan yaptığını ortaya çıkaran polis, söz konusu 2 kişinin, kamyondaki 17 ton yağı Kayseri'de bir depoya boşaltıktan sonra Çorum'a geldiklerini ve Y.A'nın elleri ve ayaklarını bağlayarak olaya gasp süsü vermek istediklerini belirledi.

Olayla ilgili Çorum İl Emniyet Müdürlüğü'nde hakkında ''Suç uydurmak ve yalan beyanda bulunmak'' suçundan işlem yapılan Y.A, konunun detaylı incelenmesi ve araştırılması için oluşturulan özel ekiple Kayseri'ye götürüldü.

Polis ekiplerince Fevzioğlu Mahallesi içerisindeki bir depoda bulunan 17 ton yağ, sahibine teslim edildi.

Olayla ilgili gözaltına alınan Y.A, depo sahibi C.S. ve yağları satın alan F.S, sorgularının ardından Kayseri'de adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Y.A. tutuklanırken, C.S ve F.S serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*