Soğuk hava doğuda etkisini sürdürüyor

Soğuk hava doğuda etkisini sürdürüyor.11565
  • Giriş : 04.03.2009 / 20:55:00
  • Güncelleme : 04.03.2009 / 19:01:07

Yurdun çeşitli yerlerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor. Kayseri'de ve Ağrı'da toplam 133 köy yolu ulaşıma kapandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alınan bilgiye göre, Kayseri'de dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle 38 köy yolu ulaşıma kapandı.

Kayseri'nin Develi ilçesine bağlı 15, Pınarbaşı ilçesine bağlı 15, Sarız ilçesine bağlı 7 ve Yeşilhisar ilçesine bağlı 1 köy yolu halen ulaşıma kapalı bulunuyor.

İl Özel İdaresi İl Genel Sekreterliği'ne bağlı 7 ayrı ekibin, kapanan köy yollarını yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Öte yandan Erciyes Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı bu sabah 214 santimetre olarak ölçüldü. Kayak evi yetkilileri, havanın açık olduğunu, pistlerde kayak yapılabildiğini belirtti.

-AĞRI-

Ağrı ve ilçelerinde 95 köy yolunda ulaşım sağlanamadığı bildirildi.

İl Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekipleri, bölgede kar ve tipi nedeniyle halen 95 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, ''Bu yolların kısa sürede açılması için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kar ve tipi olmazsa yarına kadar tüm yollarımız açılacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*