Soğuk hava nedeniyle maç saati değişti

  • Giriş : 11.01.2008 / 11:05:00

TFF 1. Lig'de pazartesi günü saat 19.00'da oynanacak Kayseri Erciyesspor-Diyarbakırspor maçı, soğuk hava nedeniyle saat 15.30'a alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kulüp basın sözcüsü Kadir Uslu, pazartesi günü Diyarbakırspor ile oynayacakları karşılaşmanın saatinin 19.00'dan daha erkene alınması için Türkiye Futbol Federasyonu'na yaptıkları başvurudan olumlu sonuç aldıklarını belirtti.

Federasyona yaptıkları başvurunun önce reddedildiğini hatırlatan Uslu, daha sonra federasyonun tekliflerini kabul edip, maç saatini 15.30 olarak değiştirdiğini bildirdi.

Kayseri'de kış şartlarının ağır geçtiğini, bu nedenle akşam saatlerinde oynanan maçların futbolcu ve taraftarları zor durumda bıraktığını kaydeden Uslu, şunları söyledi:

''Geçen hafta Kayserispor-Fenerbahçe maçında soğuk havanın olumsuz etkilerini hep birlikte yaşadık. Futbolcular, taraftarlar ve görevli herkes maçın akşam saatlerinde oynanmasından şikayet etti. Pazartesi günü hava sıcaklığının gündüz 2 derece, akşam ise sıfırın altında 9 derece olmasının beklendiğini öğrendik. Soğuk havanın olumsuz etkisini azaltmak için maç saatinin değiştirilmesini talep ettik. Federasyon da talebimizi kabul etti. Kayseri'de ağır kış şartlarında akşam saatlerinde maç yapılmasını istemiyoruz. Taraftarımız, futbolcular, teknik heyet, basın mensupları ve diğer görevliler soğuk havadan olumsuz etkileniyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious