Soğuk temas

  • Giriş : 19.04.2007 / 00:00:00

Tayyip Erdoğan ile Baykal'dan cenazede soğuk temas

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Başkanvekili Ali Dinçer ve TBB eski Başkanı Eralp Özgen’in cenaze namazında Cumhurbaşkanı Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Bülent Arınç’la bir araya gelmedi. Erdoğan ile CHP lideri Deniz Baykal ise tokalaştı.

GÖZLER ERDOĞAN VE BAYKAL’DAYDI

Törende dikkatler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal üzerindeydi. Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle karşılıklı sert açıklamalar yapan iki ismin yan yana nasıl bir görüntü vereceği merak konusu oldu.
Tören alanına en son gelen Başbakan Erdoğan, Baykal ile tokalaşarak, başsağlığı diledikten sonra, Dinçer’in eşinin yanında durdu.
Baykal, yanyana durduğu Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek ile sohbet ederken, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın üzgün olduğu gözlendi.

DEVLETİN ZİRVESİ CENAZEDEYDİ

TBMM Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Ali Dinçer ile Türkiye Barolar Birliği’nin eski Başkanı Prof. Dr. Eralp Özgen için Kocatepe Camii’nde kılınan cenaze namazı devletin ve siyasetin zirvesini bir araya getirdi. İki törenin bir arada yapılması Kocatepe büyük bir kalabalığın toplanmasına neden oldu. Törene Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Devlet Bakanları Mehmet Ali Şahin, Mehmet Aydın, Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, Hür Parti Genel Başkanı Yaşar Okuyan, Ankara Valisi Kemal Önal, Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ile Ertuğrul Günay, Hikmet Çetin, Celal Doğan ve İsmet Sezgin’in de aralarında bulunduğu çok sayıda siyasetçi, milletvekili, yüksek yargı organlarının üyeleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.
Türk bayrağına sarılı Dinçer’in ve Özgen’in tabutları başında seğmen kıyafeti giymiş 3 kişi nöbet tuttu. Özgen’in naaşı üzerine ise avukatlık cübbesi bırakıldı. Her iki naaşın yanına üzerinde “Cumhurbaşkanı" yazılı çelenk yer alırken, çelenk göndermek yerine bağışta bulunmak isteyenler için TEMA, TED ve TEV tarafından açılan stant açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious