Soğuk ve yağışlı hava etkisini kaybedecek

  • Giriş : 06.11.2006 / 00:00:00

Tüm yurtta etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, bugün doğu Karadeniz Bölgesi'nde yağışlara sebep olduktan sonra yurdu terk edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün Trakya'da başlayacak yağışların zamanla Marmara, kuzey Ege, batı Karadeniz ile iç Anadolu'nun kuzeybatı kesimlerini etkilemesi, yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, kuzey Ege ile batı Karadeniz kıyılarında yağmur, Trakya'da karla karışık yağmur, batı Karadeniz'in iç kesimleri ile iç Anadolu'nun kuzeybatısında kar şeklinde olması bekleniyor.

Yarın (Salı) Marmara'nın doğusu ile Karadeniz kıyılarının yağmurlu, Karadeniz'in iç kesimleri, iç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile doğu Anadolu'nun kuzeyinin kar yağışlı, Marmara ile yurdun iç kesimlerinin sabah saatlerinde sisli geçmesi tahmin ediliyor.

Salı günü batı Karadeniz kıyılarında beklenen sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Yağışlı havanın Çarşamba ve Perşembe günleri doğu Karadeniz bölgesinde etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği, yurt genelinde 8 - 10 derece azalan hava sıcaklığının bugün yurdun batı kesimlerinden başlamak üzere hafta ortasına kadar tüm yurtta 2 - 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yarın batı Karadeniz kıyılarında beklenen etkili sağanak yağışlar ile Marmara ve yurdun iç kesimlerinde sabah saatlerinde görülecek sisin oluşturacağı olumsuz şartlara (sel, taşkın, toprak kayması, kısıtlı görüş mesafesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious