Şöhret hırsı intihara sürükledi

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

Sarıyer'deki evinde önceki gün alkol ile birlikte Diazem içerek canına kıymak isteyen Özlem Savaş, yoğun bakımdan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alkolden kurtulmak için tedavi gören, bir süre önce evlilik hazırlığında olduğu Ünsal Nergiz'i trafik kazasında kaybeden oyuncu Özlem Savaş, yeni işler alamayınca bunalıma girdi.

"Salıncakta Üç Kişi" adlı filmle 19 yıldır sinema sektöründe tutunmaya çalışan Savaş, intiharıyla ilgili konuşmak istemiyor. Çok zor günler geçirdiğini ve moralinin çok bozuk olduğunu vurgulayan Savaş, kendisini toparlamak için zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Kızının intihar haberiyle büyük sarsıntı yaşayarak hastaneye gelen Sevda Sümer ise Anneler Günü öncesi büyük şok yaşadı. Kızını kaybetmenin eşiğine gelen Sümer, "Özlem, Boğaziçi Elektronik Mühendisliği'ni bitirmesine rağmen bir şekilde sanat camiasına bulaştı. Zaman içinde de kötüye gitmesine rağmen bir türlü bırakamadı." diye konuştu. Kızının kafe tarzı bir mekan açmak için çalışmalar yaptığını anlatan acılı anne, intiharla birlikte hayatlarının altüst olduğunu bildiriyor.

Elektronik mühendisliğinden oyunculuğa

Oyuncu Özlem Savaş, intihar girişiminin ardından ambulansla kaldırıldığı Şişli Etfal Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde yer bulunamayınca, saatlerce ölüm kalım savaşı verdi. Özlem Savaş, yakınları tarafından özel hastaneye de kaldırılmak istenmeyince bir anda ortada kaldı. Doktorların her an ölüm tehlikesi bulunduğunu açıklamasına rağmen oyuncu, 4,5 saat sedyede yaşam mücadelesi verdi. Elektronik mühendisi Savaş, oyunculuğa 1988 yılında Yaşar Alptekin ve Atilla Saral'la birlikte rol aldığı "Salıncakta Üç Kişi" adlı sinema filmiyle başlamıştı. İşlerinin iyi gitmemesi nedeniyle alkole başlayan oyuncu bir yıl önce kendi isteğiyle alkol tedavisi görmüştü. Mesleğinde yaşadığı düşüşün zamanla hayatına da nüfuz etmeye başladığını söyleyen Savaş, katıldığı, bir programda "Kariyerim çok iyi giderken bir de 'şarkıcı ol' dediler. Hatayı orada yaptım. Alkol beni kontrol etmeye başladı. Artık biraz şükretmeyi öğrendim. Yeniden üniversite sınavına gireceğim. 4 yıl psikoloji okuyup, psikolog olmak istiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious