Şöhretlerden futbol maçı

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Yıllar önce Türkiye liglerinde top koşturan, Aleko-Niko Kazancıoğlu, Ahmet Özcan, Ahmet Çetin gibi efsane futbolcular Sarıyer Spor Kulübü'nün halı sahasında dostluk maçına çıktılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yunan asıllı Türk futbolcuların da oynadığı maçlar önümüzdeki yıllarda geleneksel hale getirilecek. Dostluk maçının Yunanistan'daki ayağı ise önümüzdeki günlerde yapılacak. Sarıyer Spor Kulübü Halı Saha Tesisleri'nde düzenlenen dostluk maçına katılarak futbolculara destek veren Belediye Başkanı Yusuf Tülün, kendisinin de futbolla ilgilendiğini belirterek "1960 yılların efsane futbolcularını bir araya getiren bu dostluk maçında ünlü futbolcularla nostalji yapıyoruz. Belediye olarak sportif çalışmalara her türlü olanağımızı seferber ediyoruz. Her zaman sporun yanındayız." dedi. Başkan Tülün, basın mensuplarının "Bu sezon hangi takımın şampiyon olur" sorusuna, " Beklentim Fenerbahçe'nin şampiyon olmasıdır " diye cevap verdi.

Türkiye'nin çeşitli külüplerinde yıllar önce top koşturan ardından Yunanistan'a yerleşen aralarında Yordan, Kartal, Avram,Kalfin, Zorbey, Ruli, Erdin, Nevruz, Günay, Kemal, Adnan Çetin, Adnan Özcan Aleko-Niko Kazancıoğlu, Ahmet Çetin, Adnan Özcan'ın da bulunduğu kadronun kendi aralarında yaptıkları dostluk maçı 6-6 berabere bitti. Türkiye'de yaşayan futbolcular ile Yunanistan'a yerleşen futbolcuları buluşturan organizasyona katılan futbolcu Cemil Turan, yıllardır göremedikleri futbolcu ağabeyleriyle bu dostluk maçıyla bir araya geldiklerini belirtti. Ünlü futbolcu Cemil Turan, bir dönem kendisinin kaptanlığını yapan ünlü futbolcu Ruli ile buluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious