Şok! Grev başladı, maçlar ertelendi!

Şok! Grev başladı, maçlar ertelendi!.17626
  • Giriş : 04.03.2017 / 17:07:00

Uzun zamandır maaşlarını alamayan futbolcular grev başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arjantin'de ekonomik kriz nedeniyle futbolcuların maaşlarının ödenmemesi kriz yarattı. İsyan eden futbolcular grev başlatınca Arjantin'in 1. ve 2. lig maçları ertelendi.

Federasyonla yayıncı kuruluş arasında yaşanan ödeme krizi nedeniyle başlangıç tarihi 5 Şubat'tan 3 Mart'a ertelenen Arjantin 1. Futbol Ligi ikinci yarısının ilk haftasında Rosario Central-Godoy Cruz ve San Lorenzo-Belgrano arasında oynanması gereken maçlar, futbolcuların sahaya çıkmaması nedeniyle ertelendi.

Arjantin Futbolcular Birliği (FAA), futbolculara gereken ödemelerin yapılmaması halinde grevin devam edeceği uyarısını yeniledi. Lig maçlarının oynanacağı tarih ise henüz kesinleşmedi.

Yayıncı kuruluşun 2009 yılında zor durumda kalması ve ülke futbolundaki şiddet olaylarının artması gerekçeleriyle Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile hükümet arasında imzalanan Futbol Para Todos (Herkes İçin Futbol) anlaşmasının ardından Futbol maçları şifresiz yayınlanmıştı. AFA bu sezon hükümete 25,21 milyon dolar karşılığında liglerin yayın hakkını satmıştı. Hükümet ise paranın belli bir oranını verebilirken, kalan kısmın sezon sonunda dağıtılacağını belirtmişti.

FAA Başkanı Sergio Marchi geçen ay yaptığı açıklamada, oyuncuların yaklaşık 4 aydır maaşını alamadığı ve grev hazırlığında olduğunu ifade etmişti.  Bunun üzerine hükümet yetkilileri, televizyon hakları için federasyona geçen hafta 22,7 milyon dolar ödeyeceğini açıklamıştı. Marchi ise bu miktarın kulüplerin futbolculara borçlarını ödemesi için yeterli olmadığını ifade etmişti.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*