Şok iddia: ABD helikopterleri PKK'lı teröristleri taşıyor!

Şok iddia: ABD helikopterleri PKK'lı teröristleri taşıyor!.20536
  • Giriş : 10.09.2007 / 15:32:00

ABD'li subayların, Kandil Dağı'nda PKK ile düzenli toplantıları gerçekleştiği öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiliz The Daily Telegraph gazetesi, "ABD askeri helikopterlerinin, PKK'lı teröristlerle düzenli toplantılara taşımak üzere kullanıldığı belirtiliyor" iddiasına yer verdi.

McElroy, Kandil dağlarında ufuktaki çatışmanın sinyallerinin kolayca görülebildiğini kaydederken "ABD askeri helikopterlerinin PKK'lı teröristleri düzenli toplantılara taşımak üzere kullanıldığı belirtiliyor" diye yazdı.

Gazete muhabiri Daimen McElroy, Kandil dağında bir ABD'li müteahhite ait araçların kolayca göründüğünü de kaydetti.

The Daily Telegraph gazetesi muhabiri Damien McElroy, Kandil dağı mahreçli haberinde PKK'nın önde gelenlerinden Murat Karayılan ile yaptığı görüşmeler ve izlenimlerine yer verdi.

ABD'li subayların Kandil dağındaki teröristler ile düzenli toplantılar yaptıkları belirtildiğini kaydeden McElroy ayrıca, Kandil dağında bir ABD'li müteahhide ait araçlarının göründüğünü de yazdı.

İran'ın, altyapı ve kuvvetlerini saldıran teröristlerin ABD tarafından gizli bir biçimde desteklediğini söylediğine dikkat çeken The Daily Telegraph muhabiri McElroy, Karayılan'ın, İran'ın, koalisyona saldırmaları için kendileriyle görüşmeleri yaptığını ancak İran'ın bu talebini reddettikleri açıklamalarına da yer verdi. McElroy'a göre Karayılan, "Biz, İranlılara ABD ve İngiltere'nin Kürt sorununu çözeceklerini ve bizlerin onların yarında olacağımızı söyledik" dedi.

Karayılan'ın "kışlası"nın yanında ışıkları ile donatılmış bir pist bulunduğuna da dikkat çeken McElroy, "ABD'li bir güvenlik müteahhidine ait dört çekerli araçları kolay bir biçimde görülüyor" dedi.

The Daily Telegraph haberinde "PKK yetkililerinin, özel sohbetlerde son aylarda teröristlerin İran içerisindeki hücrelere katılmak üzere ayrıldıklarını" söyledikleri de kaydedildi.

Buna karşın, Türkiye ile İran'ın kendi "Kürt bölgelerine baskı yapmak için işbirliğini yaptıkları"nı da öne süren Karayılan'ın "ABD'nın şimdiye kadar Kürtler için pek bir şey yapmadığı"nı ima ettiğini kaydeden gazete, Karayılan'ın, "Doğru tarafta olmaya ve bundan yararlanmaya hazırız ancak şimdiye kadar mesafeli davrandık çünkü Amerika ve İngiltere, bizlere yardım etmek için yeterince çaba göstermediler" sözlerine de dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious