Sokağa atılan köpeğe Amerikalı aile sahip çıktı

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Sahibi tarafından sokağa atılan 3 yaşındaki teriyer cinsi köpek, doğum yapacağı sırada Amerikalı Cahill ailesinin yardımlarıyla sıcak bir yuvaya kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olayla yakından ilgilenen Çayyolu Doğal Hayatı Koruma ve Sokak Hayvanlarını Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumali ise Kömür'ün doğumunun başarılı bir şekilde başka bir klinikte yapıldığını söyledi.

Doğumdan sonra Kömür'ün 8 sağlıklı yavru dünyaya getirdiğini belirten Cumali, Cahill ailesinin küçük kızı Abegale'in de yavruların yanından bir an olsun ayrılmadığını kaydetti. Baba Nicholas Cahill'in ise şu anda Ankara'da Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak çalıştığını belirten Cumali, Nicholas Cahill'ın Amerika'da hayvanseverler derneklerinin faaliyetlerinde gönüllü olarak çalıştığını söyledi.

Başkan Cumali, Cahill ailesinin Ankara'da 1 yıl kalacağını daha sonra Amerika'ya döneceğini ve yanlarında yavrulardan birkaçını götüreceklerini kaydetti. Sokakta zor durumda ve kötü şartlarda yaşamaya çalışan köpekler olduğuna dikkat çeken Aylin Cumali, hayvanseverlere seslenerek "Biz bu sokaktaki sahipsiz köpekleri alıp bakımlarını yapıyoruz. Köpek sahibi olmak isteyenler lütfen bize başvursun. Özellikle de yalnız insanlar için çok güvenilir bir dosttur, denemek için bile bizden köpek alıp besleyebilirler." dedi.

Kömür'ün Şimdiden bir yavrusunun hayvansever bir aile tarafından sahiplenildiğini ifade eden Hekim Kaya, "Kömür'ün yavruların gayet sağlıklı, bakımlarının ve aşılarının düzenli olarak yapıldı." Kaya yavruları isteyenlerin kendilerine başvurmalarını rica etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious