Sokağın ortasında 19 kişiyi bıçakladı

Sokağın ortasında 19 kişiyi bıçakladı.10950
  • Giriş : 09.06.2008 / 09:05:00

Hayattan sıkılan 25 yaşındaki genç sokak ortasında 19 kişiyi bıçakladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tokyo'da hayattan sıkılan 25 yaşındaki genç bıçakla kalabalığa dalıp dehşet saçtı.

Tokyo’da “hayattan sıkılan” 25 yaşındaki genç önce kamyonetle kalabalığa daldı, sonra araçtan inip rastgele 19 kişiyi bıçakladı

Japonya dün tarihinin en büyük bıçaklı katliamlarından birine tanıklık etti. Başkent Tokyo’nun “Elektrik Şehri” olarak bilinen ve elektronik mağazaların bulunduğu işlek alışveriş bölgelerinden Akihabara’da bir cani, sabah saatlerinde kiraladığı iki tonluk kamyonetle kalabalığa daldı. Daha sonra araçtan inen bej giyimli spor ayakkabılı saldırgan, elindeki bıçakla önüne geleni bıçakladı. Olayda 7 kişi hayatını kaybetti 12 kişi de yaralandı. Özellikle gençlerin rağbet ettiği video oyunları satılan olay yerine 17 ambulans gönderildi ve katliamın yaşandığı cadde kordon altına alındı.

Yakalandı, idamla yargılanacak

Ölenlerin 19 ve 74 yaşları arasında değişen 6 erkek ile 21 yaşındaki bir kadın olduğu bildirildi. Katliama imza atan 25 yaşındaki Tomohiro Kato polis tarafından kafasına sert bir cisimle vurularak etkisiz hale getirilip yakalandı.

Cani, verdiği ilk ifadesinde önce gangster olduğunu iddia etti, ancak daha sonra “Dünyadan sıkıldım. Buraya insanları öldürmek için gelmiştim. Kimi öldürdüğüm önemli değil. Amacıma ulaştım” dedi. Bıçağıyla dehşet saçan manyak, idam cezasıyla yargılanacak. Yetkililer, dün öğleden sonra yaşanan olayın son yılların en büyük saldırısı olduğunu ifade etti. Bölge halkı ise saldırı sonrasında dünyaca üne sahip olan Akihabara’nın adının kötüye çıkmasından korkuyor.

JAPONLAR ŞOKTA

Olay yerine toplanan meraklı kalabalık cep telefonlarıyla fotoğraf çekerken, manyak Japon yaka paça götürüldü.

2001’deki olayın yıldönümüydü

2001 yılının aynı gününde de akli dengesi bozuk olan bir adam bir ilkokula girip 8 öğrenciyi bıçaklayarak öldürmüştü. Mahkeme, Mamoru Takuma isimli bu kişinin “Japonya tarihinin en tiksindirici suçunu işlediğine” karar verdi ve 40 yaşındaki saldırgan 2004 yılında idam edildi.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious